Loading...

 • شما در حال مشاهده ی مجموعه ای از بهترین مطالب سایت سیلورکاور هستید. از مجموع 102 مطلب دریافت شده، تاکنون 8 مقاله انتخاب و در این صفحه منتشر شده اند. از این مطالب تاکنون 105,548 بار بازدید شده.
  اگر دوست دارید به سایت سیلورکاور مراجعه کنید، و یا مشترک فید سایت شوید، تا بتوانید همه مطالب آن را دنبال کنید.
  و یا میتوانید با منتخب بهترین مطالب آن، مهمان ما باشید. :)

 • با بحران کمبود نیروی کار در بخش IT چه کنیم؟

  معمولاً اینطور شروع میشه:

  مهندس یه نیروی خوب با فلان مشخصات سراغ نداری؟ منم یه مکث می کنم و جواب می دم نیروی خوب الان شاغل هست و شما باید یه نیروی خوش اخلاق و بهره مند از سطحی قابل قبول از دانش فنی پیدا کنید و  اون رو پرورش بدید.

  یافتن نیروی کار

   

  پیشنهادهایی در خصوص یافتن نیروی کار برای کارفرماها

  نیروی کار خوب (از نظر شما) خیلی کم هست. منم با شما هم عقیده ام. اما حالا که این نیروی کار پیدا نمیشه باید چیکار کرد؟ باید دست رو دست بذاریم یا…؟ پاسخ من به این پرسش ها موارد زیر هست:

  • اولین معیار جلب نیروی کار باید اخلاق و مَنِش اون شخص باشه. مهارت آموختنی است. ادب و اخلاق هم همینطور. منتها شما فرصت آموختن ادب و اخلاق رو ندارید.
  • نیروی خوش اخلاق رو با یه برنامه مشخص تحت آموزش قرار بدید. یا به صورت معاشرت با نیروهای فعلی و یا با ثبت نام کردن ایشون در کلاس های آموزشی خوب. هزینه ای که برای این کار متحمل می شید اسمش هست خرید زمان و سرمایه گذاری. پیش از شروع آموزش با نیروی مد نظر صحبت کنید و با هم توافق کنید که پس از طی فرایند آموزش ایشون موظف هست تا یه مدت با شما همکاری داشته باشه تا تلاش شما هدر نره. در صورتی که باور ندارید با من تماس بگیرید تا شما را با ده ها کارفرمایی که ناچار به این کار شده اند آشنا کنم.
  • ایجاد رضایت در بین نیروهای IT باید اولویت شما باشه و مدام در تلاش باشید که رشد کنن. کسب و کار شما بدون اونها نابود خواهد شد و شما باید دست از اصرار بیخود برای صرفه جویی و خساست بردارید. وقتی که نیروی IT احساس کنه که بهش بها داده می شه و داره رشد می کنه در کنار شما خواهند موند. من در اینجا شعار نمی دهم. حقایق محض را بیان می کنم. تو خواه پند گیر.
  • پرداختن دستمزد پایین و تلاش برای متقاعد کردن نیروی خوب به دستمزدهای حداقلی مصوب اداره کار و گذاشتن منت بر سر وی که ما داریم به تو لطف می کنیم از اشتباهات نابخشودنی بوده و نشان از عدم بلوغ کارفرماست. فراموش نکنید که دانش کسب شده توسط نیروی IT تاریخ مصرف کمی داشته و او مجبور است برای یادگیری در تکاپو باشد.

  در همین راستا بخوانید:
  باید به فکر بالاتر بردن سطح دستمزدت باشی

  • مدام در محافل مرتبط با دنیای IT مثل کنفرانس ها و رویدادها حضور داشته باشید و از شبکه های اجتماعی توییتر و لینکداین برای پیدا کردن نیروی مناسب غافل نشید. زمان آگهی های مسخره‌ی مختصر به سر اومده. از این پس شما باید دنبال نیرو باشید و نه نیرو دنبال شما!

  در همین راستا بخوانید:
  شبکه سازی هنوز بهترین راه برای پیدا کردن کار است
  ۸ نکته برای فعالیت بهینه در سایت لینکداین

  • در مواقعی که هیچ نیرویی پیرامون شما و به صورت حضوری یافت نشد از فرصت دورکاری استفاده کنید. برای این کار تمام ابزارها مهیاست و این شما هستید که باید طرز فکر خود را عوض کنید. برای مدیریت ارتباطات از ایراتی و خوب تسکولو، ترلو یا اسلک استفاده کنید. برای بستر مالی و حقوقی و برونسپاری هم از پارسکدرز استفاده کنید. دورکاری مدت هاست در کشورهای توسعه یافته مورد پذیرش قرار گرفته و آنها با این روش به پیش می روند.

  پیشنهادهایی در خصوص یافتن نیروی کار برای کارجویان

  • بیش از حد وقت خودتون رو در دانشگاه هدر ندید و حتماً شروع به فراگیری یکی از تخصص های روز که از آگهی های ثبت شده در سایت های مطرح شده در بالا متوجه نیازش شدید بکنید.
  • حتماً تلاش کنید که در ایام دانشجویی یا فراغت به صورت فریلنس کار کنید تا تجربه و پول بدست بیارید و آماده ی محیط های جدی تر بشید.
  • مدام در محافل مرتبط با دنیای IT مثل کنفرانس ها و رویدادها حضور داشته باشید و از شبکه های اجتماعی توییتر و لینکداین برای پیدا کردن نیروی مناسب غافل نشید.
  • به اعتقاد من سال های پیش رو (تا سال ۱۴۰۰ شمسی) دوران طلایی برنامه نویسان و فعالان کسب و کارهای استارتاپی و IT محور خواهد بود. از این فرصت برای کسب ثروت غافل نشید.
  • کارورزی کنید و باز هم کاروزی کنید تا تجربه کسب کنید. بر همین اساس شناخته شده تر خواهید شد و فرصت های بیشتری در پیش روی شما قرار خواهد گرفت.

 • حقایقی در خصوص بازار کار نرم افزار

  حقایقی در خصوص بازار کار نرم افزار
  چه مهارت ها و تخصص هایی را برای ورود به بازار کار یاد بگیرم؟ اگر قصد دارید وارد بازار کار دنیای نرم افزار، برنامه نویسی و شغل های مرتبط بشید و این سئوال براتون مطرح هست که چه تخصص هایی بازار کار خوبی داره پیشنهاد می کنم...
  ادامه مطلب...

 • استارتاپ و این صحبت ها کیلویی چند؟ شرحی بر رویدادهای استارتاپی ایران

  استارتاپ و این صحبت ها کیلویی چند؟ شرحی بر رویدادهای استارتاپی ایران
  در این نوشته قصد دارم صد در صد واقعی و بر اساس تجربه در خصوص استارتاپ، رویدادهای استارتاپی، تب کارآفرینی و حاصل اون ها صحبت کنم. براتون گفتم که از کجا شروع کردم و این موج ها چه تاثیراتی در زندگی شخصی و کاری من داشته. بدون...
  ادامه مطلب...

 • چطور استخدام شویم؟

  چطور استخدام شویم؟
  این روزا آمار افراد، شرکت ها و استارتاپ هایی که در به در دنبال نیروی متخصص می گردن داره بالا میره. یه سری به شبکه های اجتماعی و سایت های خوب کاریابی اگر بزنید این مورد رو لمس خواهید کرد. این رشد آگهی های استخدامی در عین...
  ادامه مطلب...

 • با بحران کمبود نیروی کار در بخش IT چه کنیم؟

  با بحران کمبود نیروی کار در بخش IT چه کنیم؟

  معمولاً اینطور شروع میشه: مهندس یه نیروی خوب با فلان مشخصات سراغ نداری؟ منم یه مکث می کنم و جواب می دم نیروی خوب الان شاغل هست...
 • چطور استخدام شویم؟

  چطور استخدام شویم؟

  این روزا آمار افراد، شرکت ها و استارتاپ هایی که در به در دنبال نیروی متخصص می گردن داره بالا میره. یه سری به شبکه های اجتماعی و...
 • برای یادگیری طراحی و توسعه وب از کجا شروع کنم؟

  برای یادگیری طراحی و توسعه وب از کجا شروع کنم؟

  بارها توسط افراد علاقه مند به بخش طراحی وب مخاطب این سوال بودم که “من می خوام طراحی وب یاد بگیرم، از کجا شروع کنم” قرار...
 • برای یادگیری طراحی و توسعه وب از کجا شروع کنم؟

  برای یادگیری طراحی و توسعه وب از کجا شروع کنم؟

 • کتاب خودآموز طراحی وب به صورت عملی به زبان فارسی و رایگان

  کتاب خودآموز طراحی وب به صورت عملی به زبان فارسی و رایگان

 • آقا مهندس، کدوم بهتره؟ کدوم رو انتخاب کنم؟

  آقا مهندس، کدوم بهتره؟ کدوم رو انتخاب کنم؟

 • با 1 تیر رایگان، 41 نشان بزنید!

  با 1 تیر رایگان، 41 نشان بزنید!

 • 41 نفری که اینترنت را دگرگون کردند

  41 نفری که اینترنت را دگرگون کردند

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 177,916,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: