Loading...

zotero ابزار محققین و نویسنده ها

نوشتن همیشه لذت بخش است مخصوصا اگر نویسنده ابزار مناسب کار را در اختیار داشته باشد. روزگاری این ابزار یک کتابخانه کامل همراه با تعداد زیادی فیش تحقیق بود. البته بعضی وقتها هم ممکن بود نیاز به تهیه کپی از منابع پیدا کنید. اما امروز جای همه این ابزارها را کامپیوتر و اینترنت گرفته است. کافیست به اینترنت متصل شوید تا همه منابع را در اختیار داشته باشید و با استفاده از ابزارهای موجود بر رایانه خود می توانید کار یادداشت برداری و ثبت منابع را انجام دهید.

وقتی که از اینترنت به عنوان منبع همه مطالعاتتان استفاده می کنید بدان معنا است که شما در تمام زمان کاری خود در محیط مرورگر در حال کار هستید به همین خاطر بهتر است تمام ابزارهای مورد نیاز خود را به درون مرورگرتان بیاورید و Zotero ابزاری است که نمی توان از داشتن آن چشم پوشی کرد. Zotero یکی از کاملترین افزونه های فایرفاکس است که من تا به حال دیده ام. با این افزونه می توانید یک صفحه از وب را دخیره کرده و بر روی آن یادداشت بنویسید. البته تا اینجای کار را با هر ابزار دیگری هم می توان انجام داد اما با Zotero می توانید فراتر از یادداشت برداری عمل کنید. ناسلامتی شما محقق هستید و یک محقق باید بتواند اطلاعات کامل منبع مورد استفاده خود را داشته باشد، خب برای ثبت این اطلاعات نیازی با انجام دادن کار خاصی نیست، افزونه خودش این اطلاعات را برای شما نگهداری می کند. علاوه بر این می توانید منابع را به هم مربوط کرده و آنها را در یک گروه دسته بندی کنید. علاوه بر همه این امکانات، می توانید تک تک منابع را تگ بزنید تا بعدا راحت تر بتوانید آنها را پیدا کنید. باید بدانید با Zotero هر نوع متحویی را می توان به عنوان منبع در اختیار داشت فیلم، صدا، کتاب، فایل و هر چیزی که به ذهن شما برسد.
Zotero را می توان یک نرم افزار کامل دانست که به صورت یک افزونه ارائه شده است. برای استفاده از اطلاعاتی که توسط این افزونه جمع آوری کرده اید در نرم افزار Word هم افزونه ای وجود دارد که بر روی Word نصب می شود و بدین صورت می توانید اطلاعات جمع آوری شده در Zotero را با یک کلیک در Word هم استفاده کنید. باید توجه کنید که اطلاعات جمع آوری شده در Zotero به صورت خودکار بر روی Server های این افزونه هم کپی می شود، پس از هر جایی می توانید به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. وارد اکانت خود که بر روی سایت Zotero شوید، همه اطلاعات دردسترس شما است.
توصیه می کنم اگر محقق هستید، حتما این افزونه را نصب کنید.

 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 186,760,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: