Loading...

از کاغذ تا لیوان ، وسایلی برای افزایش صدای اسپیکر گوشی

یکی از روش هایی که برای افزایش صدای اسپیکر گوشی استفاده می شود ، گرفتن کف دست به صورت نیمه باز در جلوی اسپیکر گوشی است تا به اصطلاح صدای آن تقویت شود و این یکی از عادت هایی است که بسیاری از دارندگان گوشی استفاده می کنند.روش های دیگری نیز وجود دارد که باعث افزایش صدای اسپیکر گوشی می شود که تصور هر یک از آنها برای دارنده یک گوشی هوشمند کمی خنده دار و در عین حال تجربه ای شیرین است .شاید با یک جستجوی ساده در گوگل به بسیاری از این روش های تقویت کننده صدای اسپیکر گوشی از فنجان کاغذی گرفته تا لیوان شیشه ای که از سوی برخی افراد تجربه شده است برسید و دوست داشته باشید تا یکی از این روش ها را شخصا تجربه کنید .

در ادامه میزان تقویت صدای اسپیکر گوشی را که در چند مورد آزمایش شده است را خواهید دید.در این آزمایش از یک آیفون که با انتخاب یک آهنگ مشخص ،در یک زمان به خصوص استفاده شده است و شاخصی که برای سنجش میزان تقویت صدا بر حسب دسیبل استفاده شده است اپلیکیشنی به نام  Decibel Meter Pro در آی پد است.میزان واحد دسیبل موجود در اتاق نیز قبل از پخش موسیقی ۵۱ بود که با تست روش های مختلف، میزان افزایش صدا برحسب دسیبل مشخص شده است.

بدون هیچ وسیله جانبی

ابتدا پخش آهنگ از طریق آیفون بدون هیچ وسیله تقویتی بر روی میز تست شد که نتیجه آن ۵۹ دسیبل بود که مشخص می کرد ۸ دسیبل افزایش داشته است.

Decibel Level: 59

Decibel Change: +8

کیفیت صدا : ضعیف و به صورت مقطعی کیفیت بالا و پایین بود

قراردادن هدفون داخل دو لیوان کاغذی

در این روش که پس از اتصال هدفون به گوشی دو سر هدفون داخل دو لیوان کاغذی قرار داده شد با کاهش کیفیت صدا مواجه می شویم

Decibel Level: 53

Decibel Change: -6

کیفیت صدا: با کاهش صدا روبرو می شویم اما باعث ایجاد صدای استریویی می شود که گوش دادن به آهنگ در یک مکان ساکت را دلنشین می کند.

لیوان سرامیکی

یکی از شایع ترین روش های تقویت صدا استفاده از لیوان است که در این آزمایش از لیوان های شیشه ای و پلاستیکی که از نظر بسیاری به خوبی جواب می دهد نیز استفاده شد ولی در این تست از لیوان سرامیکی استفاده شده است.

Decibel Level: 60

Decibel Change: +1

کیفیت صدا : با یک افزایش صدا و با کیفیت خوبی مواجه می شویم

دستمال کاغذی رول شده ی دستشویی

شنیده شده بود که آزمایش های انجام شده با دستمال کاغذی دستشویی به خوبی عمل نمی کند و پس از تست این روش مشخص شد که شنیده ها درست بوده و صدای اسپیکر در این روش نامطلوب است.

Decibel Level: 63

Decibel Change: +4

کیفیت صدا: هر چند نسبت به حالتی که از هیچ وسیله ای استفاده نکرده ایم با یک تقویت صدای جزئی شاهد خواهیم بود اما ضعیف بوده و نحوه گرفتن آن نیز تفاوتی ندارد

کاغذ رول شده

استفاده از یک کاغذ رول شده ساده ترین روش برای تقویت صدا است که هر چه میزان اندازه کاغذ رول شده بزرگ تر باشد صدای بیشتری را دریافت خواهیم کرد.

Decibel Level: 64

Decibel Change: +5

کیفیت صدا: کیفیت صدا از نداشتن هیچ وسله تقویت کننده ای بهتر است اما حمل یک کاغذ رول شده بزرگ خیلی جالب نیست.

کاسه سرامیکی

یکی دیگر از روش های قدیمی تقویت کننده صدا است که شکل کاسه نیز تاثیر گذار است

Decibel Level: 64

Decibel Change: +5

تقویت صدا : کیفیت خوبی دارد هر چند نسبت به برخی روش ها کمی ضعیف است

لیوان شیشه ای

استفاده از یک لیوان شیشه ای برای تقویت صدای آلارم بیدارباش گوشی استفاده می شود و نشان می دهد که یکی از روش های همراه با یک نتیجه مطلوب است اما ارزش تست کردن برای تقویت صدای آهنگ را ندارد!

Decibel Level: 67

Decibel Change: +8

تقویت صدا: دارای صدای بلنتری بود اما دو لیوان سرامیکی و کاغذی نیز نتایج متفاوتی داشتند.مقایسه کنید!

استفاده از کارتن

طراحی کارتن یکی از اقلام مصرفی به شکلی که در تصویر آمده است نیز یکی دیگر از روش های تقویت کننده صدا است.

Decibel Level: 67

Decibel Change: +8

تقویت صدا:کیفیت صدا را خیلی تغییر نمی دهد اما برای حمل در اتاق وسیله جالبی است و نسبت به بسیاری از روش ها نیز صدای مطلوبی دارد.

لیوان کاغذی

این روش طبق آزمایش های انجام شده بلندترین صدای تقویت شده را نسبت به سایر روش ها ایجاد کرده است.

Decibel Level: 72

Decibel Change: +13

کیفیت صدا: لیوان های کاغذی بدون در نظر گرفتن مکان یک اتاق بهترین صدا را ایجاد کرد و دارای کیفیت خوبی است.

ممکن است از روش های گفته شده در صورتی که کنجکاو باشید و آنها را آزمایش کنید نتایج متفاوتی را بدست آورید چون هریک از ابزارهای یاد شده با توجه به شکل و مکان استفاده فیدبک متفاوتی دارند . شاید استفاده از یک کاغذ رول شده یا یک لیوان برای افزایش صدای گجتی که گران قیمت هم بوده کمی مضحک باشد اما لذتی که این کار دارد را در نظر بگیرید چون کار با گجت مورد علاقه شما وقتی لذت بخش می شود که در کنار تمام اپ های موجود اپ های دستی و ساخته شده به دست شما نیز به آن تنوع ببخشد.

اگر شما هم تجربه کار با سایر وسایل پیرامونی خود را جهت به اصطلاح تقویت صدای اسپیکر اسمارت فون دارید خوشحال می شویم آن را در بخش نظرات برای سایر دوستان به اشتراک بگذارید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 183,702,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: