Loading...

یک محافظ فرمایشی

Screen Saver چگونه از صفحه نمایش محافظت می کند؟

حقیقت این است که نرم افزارهای Screen Saver، برای صفحه نمایش های امروزی کار خاصی انجام نمی دهند؛ اما در مانیتورهای قدیمی ازاین نرم افزارها برای حفاظت صفحه نمایش استفاده می شد.

در مانیتورهای قدیمی برای نمایش هر پیکسل تصویر از فسفر استفاده می کردند. به این ترتیب که فسفر با گرفتن انرژی، نورهای مرئی را برای یک مدت زمان مشخص از خود متصاعد می کرد؛ اما زمانی که یک تصویر، مدت زمان زیادی ثابت می ماند، فسفر می سوخت و رنگ پیکسل ها تغییر می کرد و در نتیجه تصویر کمرنگ تر می شد، به همین دلیل برنامه های Screen Saver طراحی شدند.

این برنامه یک فایل اجرایی با پسوند scr است که در دایرکتوری ویندوز قرار دارد. در صورتی که مدت زمان مشخصی تصویر رایانه ثابت باشد و موس یا صفحه کلید تغییری نکنند، سیستم عامل، این برنامه را فعال می کند.

این برنامه با نشان دادن تصاویر متحرکی روی صفحه مانیتور از ثابت ماندن تصویر برای مدت زمان طولانی و سوختن فسفر جلوگیری می کند؛ البته صفحه نمایش های امروزی پیشرفت های زیادی کرده اند و مشکل مانیتورهای قدیمی را ندارند.

به همین دلیل به استفاده از Screen Saver برای حفاظت از آنها نیازی نیست. این محافظ در مانیتورهای جدید بیشتر به برنامه ای برای سرگرمی تبدیل شده است؛ اما یک نکته مثبت دیگر هم در این برنامه ها وجود دارد و آن امکان قرار دادن کلمه عبور روی برنامه Screen Saver است.

به این ترتیب زمانی که شما پای رایانه تان نباشید و Screen saver فعال باشد، فقط کسی می تواند به سیستم شما دسترسی یابد که کلمه عبور شما را داشته باشد. به این ترتیب یک برنامه محافظ صفحه نمایش، بیشتر از آنکه مانیتور شما را حفاظت کند، به کمک کلمه عبور از رایانه شما و اطلاعات موجود روی آن محافظت می کند.

از: جام جملطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5006 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 174,783,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

http://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: