Loading...

اینترنت اکسپلورر خود را ریست کنید!

اگر از اینترنت اکسپلورر به عنوان یکی از مرورگر های سیستم خود استفاده می کنید(باید استفاده کنید، چون از نظر مدیران بسیاری از سایت های دولتی و دانشگاهی داخلی ،غیر از IE مرورگر دیگری وجود ندارد!) احتمالا با این مشکل که در برخی مواقع مرورگر شما به درستی کار نکرده باشد مواجه شده اید.به عنوان مثال با کرش ، ویروسی شدن یا عدم کارکرد صحیح تنظیمات انجام شده در مرورگر روبرو شوید و شخصا نتوانید آن را برطرف کنید.

مایکروسافت با درک این مشکل که در مقایسه با سایر مرورگر ها ضعف بزرگی محسوب می شود و مطمئنا در نسخه IE10  با آن مواجه نخواهید شد ، یک برنامه پرتابل کم حجمی را به نام Fix-IT برای برطرف نمودن این مشکل ایجاد کرده است که با استفاده از آن می توان کلیه تنظیمات و تغییرات انجامی در مرورگر را به حالت پیش فرض بازگرداند.با اجرای این برنامه کلیه تولبار ها و افزونه های اضافه شده به مرورگر به همراه تنظیمات امنیتی ، کوکی ها ، حریم خصوصی ، History ، بستن اکتیو ایکس ، رمز های ذخیره شده و برخی تنظیمات دیگر نیزغیر فعال می شود. تمامی این مراحل نیز با اجرای این برنامه به صورت خودکار انجام خواهد شد.

با نصب واجرای Fix-It به مدت ۲۰ ثانیه برای بازگرداندن کلیه تنظیمات به حالت پیش فرض IE زمان می برد و در صورت گشودن مرورگر و یا ری-استارت مرورگر فعال دارای مشکل شما یک مرورگر تمیز شده را خواهید داشت و مشکل اجرا و یا عدم اجرای صحیح آن برطرف خواهد شد این تمیز کاری به حدی خواهد بود که شما با صفحه خوش آمدگویی و انجام تنظیمات امنیتی و یا انتخاب مرورگر IE به عنوان مرورگرپیش فرض پس از اجرای آن مواجه می شوید .

این مشکل برای من ایجاد شد و پس از یافتن راه کار و رفع آن تصمیم گرفتم در قالب یک پست آموزشی آن را ، در وب بلاگ فارسی برای دوستانی که با این مشکل مواجه شده اند منتشر کنم تا از مرورگری که به اجبار باید از آن استفاده کنند لذت ببرند!
نظرات

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,889,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: