Loading...

قلمی با جوهر نقره برای ترسیم مدارهای الکترونیکی

اگر شما هم علاقمند به طراحی مدارات الکترونیکی باشيد می دانيد که برای چاپ يک مدار ساده بر روی فیبر مدار چاپی به روش سنتی چه سختی هایی را باید بکشيد. محققین دانشگاه lllinois آمريکا نوعی قلم طراحی کرده اند که با داشتن جوهر رسانای نقره می تواند مدارات الکترونیکی را بر روی سطوحی مانند کاغذ، چوب و حتی سطوح منعطف طراحی کند.

در حال حاضر نمونه هايی از اين قلم در بازار وجود دارد که تنها بر روی فیبر مدارات چاپی قادر به ايجاد مسیر های رسانا هستند. اما مهمترين ویژگی اين قلم آن است که می تواند بر روی کلیه سطوح با استفاده از جوهر رسانای نقره مسیر رسانای مدارات را ایجاد کند.تنها کافی است که این قلم را همانند یک خودکار معمولی در دست بگیرید و طرح مدار خود را بر روی هر سطحی که دوست دارید بکشید.

به گفته سر پرست تيم، ایده اصلی که پشت طراحی اين قلم بوده، طراحی و ساخت پرینتر هايی است که با جوهر رسانا بتوانند مدارات را بر روی سطوح چاپ کند.

در يک تست از این محصول که در تصویر مشاهده می کنيد پس از طراحی مدارات با اتصال کل مدار به تغذيه برق توانستند چند لامپ ال ای دی را که مدار الکترونیکی آن با اين قلم کشيده شده بود روشن کنند.

طرح این قلم در دست بررسی و توسعه اين تیم قرار دارد تا کم کم تبدیل به پرينتری شود که می تواند با استفاده از جوهری رسانا مسير ها را بر روی سطوح به صورت اتوماتيک چاپ کند.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 178,414,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: