Loading...

واکوپا؛ شبکه‌ای اجتماعی برای نرم‌افزارهای شما

 

Wakoopa-Logo

Last.fm موزیک‌هایی را که گوش می‌دهید دنبال می‌کند و آن‌ها را روی یک شبکه اجتماعی به دوستانان نشان می‌دهد، مای.اسپیس و فیسبوک دنیایی مجازی را به همراه دوستانتان برای شما فراهم می‌کنند و Flickr عکس‌های شما را مدیریت می‌کند و آن‌ها را با دوستانتان به اشتراک می‌گذارد، همه این‌ها سرویس‌هایی هستند که قسمتی از زندگی و فعالیت‌های دیجیتال شما را در قالب یک شبکه اجتماعی برای شما فراهم می‌کنند پس چندان عجیب نیست که سرویسی نیز نرم‌افزارهایی را که شما استفاده می‌کنید را دنبال کند و آن‌ها را به عنوان محتویایی برای ساختن یک شبکه اجتماعی برگزیند. این دقیقاً کاری است که سرویسی به نام واکوپا انجام می‌دهد یعنی شبکه‌ای اجتماعی برای نرم‌افزارهای استفاده شده توسط شما فراهم می‌کند، مانند فیسبوک می‌توانید دوستانی داشته باشید، در مورد یک محتوا از پروفایل خود، یعنی نرم‌افزارها مطلب بنویسید و یا آن‌ها را به لیست دوست داشته‌های خود اضافه کنید.

واکوپا، شبکه‌ای اجتماعی است که با جمع‌آوری نام نرم‌افزارها و یا بازی‌های کامپیوتری که شما استفاده می‌کنید، شبکه‌ای اجتماعی را فراهم می‌کند، محتویات قرار گرفته در این شبکه اجتماعی تنها نام نرم‌افزارها و بازی‌ها هستند، به بیانی شما چیزی بیشتر از نام یک نرم‌افزار را نمی‌توانید به صفحه خود اضافه کنید و یا با دوستان خود به اشتراک بگذارید، فقط و فقط نرم‌افزارها می‌توانند به این شبکه وارد شوند، همه چیز با نام‌های متداولی مانند فایرفاکس، گوگل کروم، فتوشاپ، آویرا و … در ارتباط هستند، اگر می‌خواهید عنصر جدیدی را به صفحه خود اضافه کنید نمی‌توانید به مانند فیسبوک عمل کنید، همانطور که قبلاً نیز گفته شد واکوپا نرم‌افزارهایی را که استفاده می‌کنید را دنبال می‌کند و آن‌ها را به صفحه شما اضافه می‌کند، بنابراین برای اضافه کردن یک عنصر به صفحه خود در واکوپا باید نرم‌افزار جدیدی را اضافه کنید و یا در مورد نرم‌افزاری کامنت بگذارید و یا آنرا به لیست نرم‌افزارهای مورد علاقه خود اضافه کنید.

واکوپا از کجا می‌داند که شما چه نرم‌افزاری را مورد استفاده قرار می‌دهید؟ این کار به سادگی و با نصب نرم‌افزاری کوچک به نام Wakoopa Tracker انجام می‌شود، این نرم‌افزار کوچک، نام و اطلاعات تمام نرم‌افزارها و یا بازی‌هایی که بر روی سیستم شما اجرا می‌شود را برای سرور واکوپا ارسال می‌کند، نرم‌افزارهای وب نیز در لیست نرم‌افزارهایی که Tracker برای واکوپا ارسال می‌کند قرار دارند، نرم‌افزارهایی مانند جیمیل، گوگل ریدر، ویکیپدیا، وردپرس، بلاگر و … بعد از ارسال این اطلاعات برای سرور واکوپا، سرور مدت زمان مورد استفاده و نام نرم‌افزار را به صفحه شما در واکوپا اضافه می‌کند. بنابراین صفحه شما در واکوپا نشان‌دهنده نام تمام نرم‌افزارهایی است که شما استفاده کرده‌اید. حال این موضوع که واکوپا را شبکه‌ای اجتماعی برای نرم افزارها معرفی کردیم بیشتر مشخص می‌شود.

شاید این موضوع که ما واکوپا را شبکه‌ای اجتماعی نام دادیم اندکی مبهم به نظر آید، نام گذاری واکوپا به عنوان یک شبکه اجتماعی از اینجا ناشی می‌شود که شما در واکوپا می‌توانید دوستان خود را انتخاب کنید، آنها را مدیریت کنید، صفحات آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید، برای آن‌ها پیام بگذارید، مانند شبکه‌های اجتماعی دیگر گروه‌هایی برای دوستان خود تشکیل دهید و در مورد نرم‌افزارهایی که استفاده می‌کنید بحث کنید. این‌ها از حداقل‌های یک شبکه اجتماعی هستند که واکوپا نیز همه آن‌ها را فراهم کرده است بنابراین واکوپا در دسته شبکه‌های اجتماعی قرار می‌گیرد.

عضو شدن در واکوپا بسیار ساده است، مانند تمام شبکه‌های اجتماعی دیگر، فرم مربوطه را پر کنید، این کار به معنای ثبت نام شما در سایت است. مرحله بعدی دانلود Wakoopa Tracker و نصب آن روی سیستم است، این کار نیز به سادگی انجام می‌شود، این نرم‌افزار بسیار کم حجم و سبک است و بنابراین اصلاً نگران دانلود آن و یا میزان منابعی که از سیستم شما درخواست می‌کند نباشید. Wakoopa Tracker به طور جداگانه برای تمام سیستم‌عامل‌های رایج طراحی شده است در این میان ویندوز، مک و تمام توزیع‌های لینکوس مورد پشتیبانی قرار گرفته‌اند.

صفحه ثبت‌نام در واکوپا

wakoopa-signup

دانلود Wakoopa Tracker

wakoopa-tracker

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، بعد از نصب Wakoopa Tracker آیکونی مانند لوگوی واکوپا در سینی نرم‌افزارهای در حال اجرای ویندوز(Tray) ظاهر می‌شود. گزینه‌های زیادی در اختیار شما قرار ندارد زیرا تمام فعالیت‌ها در سایت واکوپا انجام می‌شود و این نرم‌افزار فقط وظیفه جمع‌آوری اطلاعات را دارد. گزینه Pause Tracking باعث می‌شود تا برای مدتی که شما تعیین می‌کنید جمع‌آوری اطلاعات به متوقف شود و برای فعال‌سازی دوباره Tracker باید این گزینه را غیر فعال کنید.

صفحه شما در واکوپا نشان دهنده آمار استفاده‌ی شما از نرم‌افزارهایی است که حداقل یک بار از آن‌ها استفاده کرده‌اید. نام نرم‌افزار، مدت زمان مورد استفاده قرار گرفتن آن، نرم‌افزارهای مورد علاقه، نرم‌افزارهایی که برای اولین بار استفاده کرده‌اید، نرم‌افزارهایی که بیشتر از همه استفاده کرده‌اید، اطلاعات شخصی شما، لیست دوستان شما و اطلاعات بسیار دیگری در صفحه مربوط به شما قرار دارد.

صفحه شما در واکوپا

wakoopa-screenshot

یکی از عناصر جالب در صفحه هر کاربر میزان امتیاز و یا سطح هر کاربر است که با کاریکاتوری در کنار بالایی صفحه نشان داده می‌شود، در زیر آن نیز یک نوار که نشان دهنده میزان امتیاز مورد نیاز برای رفتن به سطح بعد است قرار دارد. (البته کاربری که در بالا نشان داده شده است در بالاترین سطح قرار دارد) امتیازها نیز بر حسب پارامترهایی مرتبط با استفاده نرم‌افزار به کاربران داده می‌شود، مثلاً استفاده از یک نرم‌افزار جدید ۵ امتیاز برای شما به همراه خواهد داشت.

یکی از مهمترین وظائف واکوپا جمع‌آوری آمار در مورد استفاده کاربران از نرم‌افزارها است، در حال حاضر واکوپا یکی از مهمترین مراجع آماری در مورد استفاده کاربران از نرم‌افزارهای رومیزی و تحت وب است، بسیاری از شرکت‌های معتبر برای اینکه از محبوبیت نرم‌افزارهای خود اطلاع حاصل کنند به واکوپا متوصل می‌شوند و در این میان نیز واکوپا از آماری که به زحمت بدست آورده است استفاده‌ای ویژه می‌کند و آن‌ها را به ازاء دریافت هزینه با جزئیات بیشتری در اختیار صاحبان شرکت‌ها قرار می‌دهد. یکی از مهمترین تجارت‌های دنیایی وب جمع‌آوری اطلاعات و آمار از استفاده کاربران از هر چیزی در اینترنت است، آمارهای بدست آمده برای بسیاری از شرکت‌ها و خدمت دهندگان در سطح اینترنت و حتی بیرون از دنیای وب نقشی اساسی را ایفا می‌کند، با آمار است که تولید کنندگان نرم‌افزار و یا سرویس‌های وب از میزان محبوبیت نرم‌افزار، کارایی رابط کاربری و دیگر پارامترهای دیگر اطلاع حاصل می‌کنند. واکوپا در این میان این کار را به بهترین نحوه و با دخیل کردن مستقیم کاربران انجام می‌دهد، کاری که تنها با تولید فراهم کردن یک شبکه اجتماعی ممکن شده است.

 

 لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,784,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: