Loading...

VMware برای مجازی سازی چند سیستم عامل در کنار هم

چند وقت پیش آموزشی در مورد نصب توزیع OpenSuse لینوکس بصورت مجازی توسط نرم افزار Virtual Box درون ویندوز نوشته بودم , یک ماهی هست که بجای VB از نرم افزار دیگری با نام VMware استفاده میکنم , به نظرم VMware بهتر از VB عمل کرده البته باید این موضوع را هم در نظر داشت که VB یک نرم افزار رایگان هست ولی VMware یا باید خریداری شود یا طبق معمول بصورت کرک شده مصرف شود !

در هر حال من زیاد با VB سر و کله نزده ام ولی اینطور بنظر میرسد که آپشن ها و قابلیت هایی که در VM یافت میشود بسیار بیشتر از VB است .

به عنوان مثال یکی از بزرگترین مشکلاتی که اکثر افرادی که میخواهند لینوکس را امتحان کنند و شاید باعث سرخوردگی شان شود سخت بودن یافتن درایورهای سخت افزار سیستم شان باشد تا با لینوکس سازگار شود که برای من این مورد مودم بود که تا به امروز هم با آن مشکل داشته ام . اما توسط مجازی سازی تمامی این مشکلات از سر راه برداشته میشود , VM به شما این انتخاب را میدهد تا از Network Address Translation یا همان NAT استفاده کنید و بدون هیچ مشکلی اینترنتی را که شما در ویندوز در اختیار دارید با ماشین مجازی ایی که ساخته اید شریک شوید و به همین سادگی مشکل حل میشود :)

این یکی از چندین محاسن VM بود البته شاید در VB هم چنین آپشنی وجود داشت اما سهل الوصول بودن و سادگی VM باعث شد که من از VB استفاده نکنم .

اگر شما هم دوست دارید لینوکس را بدون دردسر تجربه کنید بهترین کار استفاده از نرم افزارهای مجازی ساز است :)

 
نظرات

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 189,456,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: