Loading...

صفحه‌نمایش نازک‌تر یعنی گوشی باریک‌تر

صفحه‌نمایش‌های Gorilla Glass که در بسیاری از گوشی‌های نوکیا استفاده می‌شوند نه تنها از کیفیت بالایی برخوردارند، بلکه پتانسیل‌های زیادی برای بهتر شدن دارند. اگر شیشه‌ای که برای صفحه‌نمایش‌های تلفن همراه استفاده می‌شود، ۲۰ درصد نازکتر از اندازه فعلی آنها باشد، به این معنی است که در آینده با فشره شدن و کوچک کردن همه چیز، کامپیوتر جیبی شما کوچکتر از این خواهد شد.

 

اما بهتر است نگاهی به گوشی‌های معمولی امروزه بیاندازیم و ببینیم چه امکاناتی دارند و این جعبه جادویی چه ترفندهایی در دل خود پنهان کرده است.

·         یک دوربین دیجیتال با امکانات کامل که اغلب اپتیک بهتر و مگاپیکسل بیشتری نسبت به دوربین‌های معمولی دارد

·         یک دستگاه GPS با امکانات کامل که عملکرد بهتر و دقیق‌تری نسبت به GPS های خودرو دارد (مخصوصا نرم‌افزار Nokia Drive)

·         یک شتاب‌سنج (ژیروسکوپ) که می‌تواند حرکت‌های چرخشی گوشی را حس کند و صفحه‌نمایش می‌تواند خود را با وضعیت‌های جدید وفق دهد

·         پردازنده‌ای که سرعت کافی برای اجرای بازی‌های HD دارد

·         حافظه کافی برای ذخیره موسیقی و عکس که شما می‌توانید با خود همراه داشته باشید

·         فناوری برقراری تماس

 ممکن است بسیاری فکر ‌کنند که اگر شیشه باریک‌تر شود، مقاومت آن هم کمتر و در نهایت شکننده‌تر می‌شود. باید بگوییم این طور نیست. با اینکه از ضخامت شیشه ۲۰ درصد کم می‌شود، اما بر مقاومت آن تا حدود ۲۰ درصد افزوده می‌شود.

پس می‌توان انتظار داشت شیشه‌ای که تنها ۸ دهم میلی‌متر ضخامت دارد، بتواندفشار یک وزنه ۵۰ کیلویی را تحمل کند. 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 201,776,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: