Loading...

انرژی خورشیدی با هزینه یک دلار در هفته برای ۱٫۳ میلیارد نفر

در حالی که انرژی خورشیدی در جهان توسعه یافته بسیار گران‌تر از سوخت‌های فسیلی است اما در جهان در حال توسعه این مسئله کاملاً برعکس است و انرژی خورشیدی در میان ۱٫۳ میلیارد نفر به دلیل ارزان بودن، در حال گسترش است.

مشکل واقعی مربوط به سوخت‌های فسیلی گران بودن هزینه استخراج، تصفیه و توزیع آن‌هاست. صرف نظر از خودروها، میلیون‌ها خانواده در آفریقا هستند که برای داشتن روشنایی در شب از لامپ‌های کروسن استفاده می‌کنند. اما کروسن هم مانند هر سوخت فسیلی گران است و در واقع دو برابر استفاده از یک پنل خورشیدی کوچک، باتری و چراغ LED هزینه دارد. به علاوه با استفاده از یک پنل خورشیدی می‌توان تلفن همراه را که در جایی مانند آفریقا باید برای شارژر آن کرایه پرداخت کرد، نیز شارژ کرد.

از این رو با سیستم‌های خورشیدی کوچک ارزان و کارآمد، صنعت جدیدی پیرامون این تقاضا شکل گرفته است. مصرف کنندگان می‌توانند با حدود ده دلار، یک سیستم روشنایی خورشیدی خریداری کنند که شامل یک پنل خورشیدی ۲٫۵ واتی، دو چراغ LED و یک بسته باتری است و با پرداخت هزینه اندک یک دلار در هفته، از انرژی فراهم شده پنل خورشیدی استفاده کنند.

پس از حدود ۱۸ ماه که هزینه این سیستم تسویه شد، می‌توانند سیستم خود را ارتقا داده و پنل خورشیدی را بزرگ‌تر کرده یا ظرفیت باتری را افزایش دهند.

نکته مورد نظر در اینجا، تنها حفظ محیط زیست و کمک به توسعه فن آوری سبز نیست بلکه منطقی بودن استفاده از انرژی خورشیدی از نظر اجتماعی و مالی است. شرکت‌های فن‌آوری می‌توانند با عرضه انرژی خورشیدی به شکلی جذاب و مقرون به صرفه، به توسعه بازار جهانی آن کمک کنند.

 Source: Dvice
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,091,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: