Loading...

Beidou جایگزین GPS می شود ؟

Http://NetWizard.ir

چین قصد دارد سیستم موقعیت یاب خود با نام Beidou  را جایگزین GPS نماید . این سیستم که از سال ۲۰۰۳ و با ۱۰ ماهواره شروع به کار کرده است ، اکنون برای چین و کشورهای همسایه اون رو تحت پوشش می دهد . به گفته مسئولان چینیسیستم موقعیت یاب Beidou   برای توسعه اقتصادی و امنیتی لازم می باشد . Beidou  در ابتدا باعث کاهش وابستگی و در نهایت قطع نیاز چین به سیستم GPS خواهد شد .

 

چین در سال ۲۰۱۲ با ارسال ۶ ماهواره دیگر ، کل منطقه آسیا پاسیفیک را تحت پوشش قرار می دهد . طبق برنامه ریزی چین قرار است تا سال ۲۰۲۰ تعداد ماهواره های این سیستم به عدد ۳۵ برسد و کل کره زمین را زیر پوشش خود قرار دهد . دقت Beidou  برابر ۱۰ متر در برابر ۲۰ متر دقت GPS میباشد . همچنین سرعت پاسخگویی Beidou  برابر ۰٫۲ متر در ثانیه است . این عدد زمانی مهم می شوند که بدانید از این سیستم قرار است در هدایت موشکها و سیستیم های جاسوسی استفاده بشود .

Http://NetWizard.ir

شاید این سوال برای شما پیش بیاد که با وجود سیستم جهانی GPS چین چه نیازی به یک سیسم مجزای موقعیت یاب دارد . پاسخ این سوال با بررسی جنگ عراق مشخص می شود . امریکا در آغاز جنگ برای تسلط بیشتر بر ارتش عراق با خاموش کردن سیستم موقعیت یاب جهانی ، تقریبا سیستم موشکی عراق رو کلا از کار انداخت . این حرکت امریکا باعث بی اعتمادی زیادی به این سیستم شد .
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,072,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: