Loading...

کیم جونگ ایل رهبر کره شمالی مرد + عکس

 

کیم جونگ ایل رهبر کره شمالی
کیم جونگ ایل رهبر کره شمالی

با وجود آنکه مردم کره شمالی از کمبود شدید مواد غذایی رنج می برند، مقامات نزدیک به “کیم جونگ ایل” وی را فردی ولخرج توصیف کرده که سالانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار دلار را بابت تغذیه حیوانات خانگی خود صرف می کرد.

تلویزیون دولتی کره شمالی رسما تایید کرد “کیم جونگ ایل” رهبر۶۹ ساله این کشور ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح روز شنبه در قطاری که قصد بازدید از ناحیه ای در خارج از پایتخت را داشت، بر اثر حمله قلبی درگذشت.

کیم جونگ ایل از سال ۱۹۹۴ پس از مرگ پدرش رهبر این کشور کمونیست بوده و در سال ۲۰۰۸ دچار سکته مغزی شده بود و به همین دلیل زیاد در محافل عمومی حاضر نمی شد.

در پی اعلام خبر مرگ رهبر کره شمالی “کیم جونگ اون” فرزند ۲۸ ساله کیم جونگ ایل که در دانشگاه بین الملل “برنی” سوئد تحصیل کرده، به عنوان جانشین وی معرفی شد و ارتش نیز وضعیت فوق العاده را اعلام کرده است.

کیم جونگ اون در کنگره ملی حزب کمونیست کره شمالی که در سال ۸۹ برگزار شد، به عنوان عضو ارشد کمیته مرکزی حزب کمونیست و جانشین رئیس کمیسیون نظامی این کشور انتخاب شد.

خبرگزاری کره شمالی رسما اعلام کرد که مراسم تشییع کیم جونگ ایل در ۲۸ دسامبر برگزار می شود و تا ۲۹ دسامبر عزای عمومی اعلام شده است.

خبر مرگ رهبر کره شمالی مقارن با سالگرد فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی درحالی منتشر می شود که پیونگ یانگ متعهد به انجام اقدامات اولیه برای توقف برنامه غنی سازی اورانیوم خود شده و به نظر می رسد آمریکا هم اکنون این فرصت را بدست آورده تا سیاست های خود را در این کشور کمونیستی پیاده کند و مذاکرات برای ازسرگیری مذاکرات شش جانبه از سرگرفته شود.

“هیلاری کلینتون” وزیر خارجه آمریکا و “کیم سونگ هوان” همتای کره جنوبی بارها برنامه غنی سازی اورانیوم کره شمالی را ناقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد و تعهدات این کشور در بیانیه مشترک سال ۲۰۰۵ خوانده و خواستار فشار بیشتر جامعه بین الملل علیه کره شمالی شدند.

تجربه چند سیل شدید (۱۹۹۵ و ۱۹۹۶) و چند سال خشکسالی (آغاز از ۱۹۹۷) باعث ایجاد قحطی شدیدی در کره شمالی شد و این کشور را در وضعیت بحرانی و بی ثبات قرار داد، بطوری که کره شمالی در نهایت به شدت نیازمند کمک‌های غذایی خارجی شد.

پس از ایجاد این وضعیت، کره شمالی در ابتدا در سطحی محدود اجازه تبادل کالا به صورت تهاتری را داد و در سال ۲۰۰۲ کیم ایل جونگ سیاست‌های اقتصادی مشابه “دنگ شیائوپینگ” رهبر جمهوری خلق چین را در کره شمالی اجرا کرد.

زندگی شخصی کیم جونگ ایل

رهبر کره شمالی یک همسر وسه معشوقه داشت. معشوقه دوم او “کو یونگ هی” تا زمان مرگ درسال ۲۰۰۴ نقش بانوی اول کره شمالی را داشت.

کیم جونگ ایل به علت ترس از پرواز با قطار اختصاصی خود سفر می کرد و گفته می شود وی به تماشای فیلم به خصوص فیلم‌های جیمز باند علاقه زیادی داشت و مجموعه‌ای متشکل از بیست هزار فیلم داشت.

نگاهی به سبک زندگی و سلایق رهبر کره شمالی

به نوشته روزنامه انگلیسی “فایننشال تایمز” دلفین‌های چینی، سگ‌های پودل فرانسوی و خاویار و مشروبات الکلی فرانسوی در صدر لیست علاقه ‌مندی‌های رهبر کره شمالی قرار داشتند.

رسانه های کره شمالی بارها از علاقه کیم جونگ ایل به سیگار برگ و کونیاک خبر داده و پیش بینی کرده بودند وی بر اثر دیابت یا بیماری قلبی مرده باشد.

با وجود آنکه مردم کره شمالی از کمبود شدید مواد غذایی رنج می برند، مقامات نزدیک به رهبر کره شمالی وی را فردی ولخرج توصیف کرده که سالانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار دلار را برای تغذیه و مراقبت حیوانات خانگی خود صرف می کرد.

نزدیکان کیم جونگ ایل زندگی وی را لوکس و پرهزینه توصیف کرده و فاش کردند وی دهها راس اسب را از روسیه وارد کرده و در سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ حدود ۱۰ جت اسکی آمریکایی را برای کوچترین فرزند خود خریداری کرده است.

همچنین پس از اعلام خبر مرگ رهبر کره شمالی خبرگزاری یونهاپ و روزنامه “چوسان” از ارسال بیش از ۲۴۰ هزار تن کمک غذایی آمریکا به کره شمالی خبر داد.


لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,210,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: