Loading...

آمار جالبی از توییتر به مناسبت ۵ سالگی آن

به زودی توییتر پنج ساله می شود ( پنج ساله شد !! ) سایتی که با ایده ای ناب از جک دورسی در کمتر از پنج سال به یکی از محبوب ترین سرویس های تحت وب و میکروبلاگینگ تبدیل شده است . در همین ایام درست ۵ سال پیش جک دورسی توییتر را ایجاد و با اولین توییت آغاز به کار آن را رسما اعلام کرد .  ۱۵ ام و یا به روایتی ۱۳ ام مارس ۲۰۰۶ روز آغاز به کار توییتر بوده و در مدت پنج سال توانسته به سرویسی محبوب و البته کاربردی در تجارت و اطلاع رسانی تبدیل شود. ایده توییتر در واقع از ارسال پیامک های موبایل گرفته شد و در حد ۱۴۰ کاراکتر کاربر می توانست اعلام خبر، حالت درونی و ضعیت خود و یا احساساتش را بیان کند . حال به مناسبت پنجمین سال تولد توییتر اماری جالب توجه تقدیم خوانندگان عزیز می نمایم :

+ پس از راه اندازی توییتر سه سال و دو ماه و یک روز طول کشید تا یک میلیاردمین توییت ارسال شود حال آنکه در حال حاضر در هر هفته یک میلیارد توییت توسط کاربران ارسال می شود.

+ رکورد توییت در هر ثانیه در سال ۲۰۰۹ و در هنگام شنیدن خبر مرگ مایکل جکسون ۴۵۶ توییت در ثانیه بود در صورتی که این رکورد با رشدی باورنکردنی در شب سال نو میلادی با ۶۹۳۹ توییت در هر ثانیه در ژاپن شکسته شد.

+ در سال گذشته میلادی تعداد توییت های کاربران به طور میانگین ۵۰ میلیون در هر روز بود که این آمار در سال جدید و در ماه گذشته ۱۴۰ میلیون روزانه ارسال می شد و در ۱۲ مارس این میزان به ۱۷۷ میلیون توییت در روز رسید.

+ کاربران توییتر نزدیک به ۱۹۰ میلیون نفر رسیده اند و روزانه تعداد ۴۶۰ هزار نفر عضو توییتر می شوند ( آمار ماه قبل ) اما در ۱۲ مارس این آمار به  ۵۷۲۰۰۰ نفر رسید.

+ آمار توییتر بازان با تلفن همراه نسبت به سال گذشته ۱۸۲ درصد رشد داشته است

+ توییتر که در سال ۲۰۰۸ تنها هشت کارمند داشت امروزه ۴۰۰ کارمند در آن مشغول به کار هستند.

و جالب تر اینکه فیس بوک و گوگل هم که در کمتر زمانی و با سرعتی باورنکردنی توانستند جایگاهی مناسب در بین شرکت های ارایه دهنده خدمات و شبکه های اجتماعی پیدا کنند با رقمی بالغ بر دو میلیارد دلار خواستار تصاحب و تملک این سرویس میکروبلاگینگ هستند
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,514,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: