Loading...

فیس‌بوک لایت آیا جای توییتر را خواهد گرفت؟

حالا دیگر همه از رقابت شدید بین توییتر و فیس‌بوک باخبر هستند. پس از ناکامی فیس‌بوک در خرید توییتر ، خیلی‌ها خرید فرندفید توسط فیس‌بوک را مهمترین حرکت این شبکه‌ی عظیم اجتماعی در این مورد دانستند و البته بعدها مشخص شد توییتر هم در تلاش برای خرید فرندفید به مبلغ ۵۰میلیون دلار بوده‌است که موفق به انجام آن نشد.
از مدتی قبل خبرهایی در مورد نسخه‌ی سبک و ساده از فیس‌بوک به نام Facebook Lite به گوش می‌رسید و حالا فیس‌بوک این نسخه از وبسایت خود را در اختیار کاربرانش قرار داده‌است.


در این نسخه از فیس‌بوک ، برنامه‌هایی که کاربران از آنها استفاده می‌کنند حذف شده‌است و فقط اشتراک‌گذاری‌های دوستان شما نمایش داده می‌شود. فیس‌بوک لایت شباهت‌هایی با توییتر و از آن بیشتر با فرندفید دارد. برای کسانی که سرعت اینترنت‌شان کم است (بهتر بود بگم برای همه‌ی ما ایرانیان!) استفاده از فیس‌بوک لایت مناسبتر از فیس‌بوک اصلی به نظر می‌رسد البته اگر نخواهیم از بازی‌های آن استفاده کنیم :)‌
از طرف دیگر برای اغلب کسانی که با فیس‌بوک از روزها و ماه‌های اولیه‌اش آشنا شدند همیشه نسخه‌ی ساده ، خلوت و سریع اولیه‌اش خوشایندتر از نسخه‌ی فعلی با دنیایی از لینک‌ها و عکس‌ها و مطالب گوناگون بوده‌است و حالا احتمالا فیس‌بوک لایت را بیشتر دوست خواهند داشت.

 

فیس‌بوک این روزها تمام توان و توجه خود را معطوف به جذب کاربران توییتر به خود کرده است و راه‌اندازی نسخه‌ای سبک و ساده از شبکه‌اجتماعی‌اش به همراه امکانات دیگری مانند قابلیت استفاده از @ برای مشخص کردن دوستان در اعلام وضعیت‌ها (status) که کارکردی دقیقا مشابه با کاربرد و هدف توییتر دارد و در آینده نزدیک ارائه خواهد شد در راستای همین هدف است. این خبر را در وبلاگ فیس‌بوک بخوانید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,981,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: