Loading...

ترفندهای گوگل باز (Google Buzz)

 

حتما تا به حال در جریان متولد شدن فرزند جدید گوگل قرار گرفته اید. در این مقاله تصمیم دارم ترفندهایی را که می توان در گوگل باز استفاده کرد را معرفی کنم.

1. انتشار مطلب توسط ایمیل:

می توانید با ارسال یک ایمیل به آدرس buzz@gmail.com مطلبی را در buzz منتشر کنید. صبر  کنید. اینکار را با استفاده از هر آدرس ایمیلی نمی توان انجام داد. برای مثال اگر آدرس test@gmail.com باشد تنها ایمیلهایی که از این آدرس به Buzz@gmail.com ارسال شوند در Buzz شما منتشر خواهند شد. این امکان بیشتر به درد کسانی می خورد که برای ارسال و دریافت ایمیل از محیط کاربری Gmail استفاده نمی کنند و مثلا از نرم افزارهایی مانند Thunderbird یا Outlook استفاده می کنند. بدین ترتیب می توانند بدون نیاز به استفاده از برنامه جداگانه ای از Buzz هم استفاده کنند. توجه کنید که موضوع ایمیلی که ارسال شده به عنوان یک نوشته در Buzz منتشر می شود و بدنه ایمیل منتشر نخواهد شد. ضمیمه های تصویری ایمیل هم در آلبومی در Picasa آپلود شده و سپس در Buzz منتشر می شوند. اولین ایمیل ارسال شده به Buzz@gmail.com برای عموم قابل مشاهده است. پس از ارسال اولین ایمیل، امکان تغییر در این رفتار را خواهید داشت. بر روی لینک connected sites کلیک کنید، از لیست نمایش داده شده بر روی گزینه Edit مقابل عنوان Posted via buzz@gmail کلیک کنید. تمام تنطیمات ممکن در اختیار شما است.2. فرمت کردن نوشته ها:

خوشبختانه در Buzz نوشته های فارسی همه از راست به چپ نمایش داده می شوند بدون اینکه تاثیری بر نمایش صحیح نوشته های انگلیسی بگذارند. اما فعلا خبری از امکان فرمت کردن نوشته ها در Buzz نیست بجز 3 مورد که در بحث ترفندهای Gmail هم در مورد آنها نوشتم. برای نمایش bold یک نوشته آنرا مابین دو * قرار دهید مانند  *سلام* . برای نمایش ایتالیک یک کلمه آنرا مابین دو _ قرار دهید مانند _سلام_ . برای اینکه بر روی یک کلمه خط کشیده شود آنرا بین دو - قرار دهید مانند -سلام- .

3. Buzz ها را فیلتر کنید:

اگر کسی در Buzz با استفاده از reply@ برای شما پاسخی ارسال کند این Buzz وارد Inbox شما خواهد شد. اگر بخواهید این Buzz ها به صورت خودکار به جای دیگری هدایت شوند می توانید از فیلترها استفاده کنید. قبلا در مورد فیلتر های Gmail توضیح کافی داده ام. در مورد Buzz ها می توانید از فیلترهای is:buzz یا label:buzz استفاده کنید.
 

4. Buzz را خاموش کنید:

اگر از buzz به هر دلیلی خوشتان نمی آید می توانید آنرا خاموش کنید. بر روی لینک turn off buzz که در انتهای صفحه Gmail قرار دارد کلیک کنید.

5. انتشار دوباره یک Buzz 

 

اگر از یک Buzz خوشتان آمد و خواستید آنرا دوباره منتشر کنید می توانید لینک تاریخ و ساعت انتشار مطلب را کپی کرده و در یک Buzz جدید Paste کنید.
 

6. جستجو در Buzz

دوست دارید بدانید که در کدام Buzz ها نظر داده اید کافیست بعد از ورود به قسمت Buzz رفته و سپس در جعبه جستجو عبارت commenter:youremail@gmail.com را تایپ کنید. البته لازم به ذکر است که باید عبارت youremail را با نام کاربری خود در Gmail عوض کنید. اگر دنبال buzz های حاوی تصویر هستید تایپ کنید : has:image ,و اگر می خواهید Buzz های حاوی فیلم را ببینید تایپ کنید has:video و اگر هم به دنبال لینک هستید has:link را تایپ کنید.
 

7. پاک کردن یک Buzz:

برای پاک کردن یک باز بر روی فلش کنار گزینه comment که در گوشه سمت راست و بالا قرار دارد کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Delete this post را انتخاب کنید.
 

8. ثبت نام در فید Buzz ها یک نفر:

برای اینکه تمام Buzz های یک نفر را در یک نرم افزار فید خوان مطالعه کنید، یک Buzz از فرد مورد نظر پیدا کنید و بر روی نام او کلیک کنید. با این کار به پروفایل فرد مورد نظر هدایت می شوید که اگر آدرس این صفحه دقت کنید شامل یک شماره در انتهای آن است. این شماره را به جای عبارت [user name] قرار دهید.
http://buzz.googleapis.com/feeds/[user name]/public/posted
 
 آدرس بدست آمده، آدرس فید فرد مورد نظر است. البته با ورود به پروفایل هر کسی مرورگر شما به صورت خودکار قادر به تشخیص فید فرد مورد هست.

 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 183,981,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: