Loading...

با Tineye اطلاعات کاملی از تصویر مورد نظر خود پیدا کنید!

احتمالا تا به حال تصویری نظر شما را جلب کرده و خواسته اید که اطلاعات بیشتری در مورد آن پیدا کنید. مطمئنا در این راه گوگل نقش زیادی نمی توانسته ایفا کند چرا که تا به حال هیچ راهی برای گوگل کردن یک تصویر ارائه نشده است.

روش جستجو بر مبنای تصاویر یکی از قابلیت های موتور های جستجوی آینده است و شرکت های بزرگی همچون گوگل سرمایه گذاری زیادی برای کار بر روی الگوریتم ها و پیاده سازی این نوع روش جستجو کرده است.

tineye

این روش در حال حاضر از سوی وب سایت Tineye به صورت آزمایشی ارائه شده است. تینای یک سرویس جستجو مبتنی بر تصاویر است که با دریافت یک تصویر از کامپیوتر کاربر و یا از سطح اینترنت ، لیست صفحاتی که از آن تصویر استفاده می کنند را نمایش می دهد.

نکته قابل توجه در مورد این موتور جستجوی تصاویر آن است که اگر نسخه ای ویرایش شده از تصویر نیز بر روی اینترنت وجود داشته باشد ، آن را هم در لیست نتایج جستجو نمایش خواهد داد. همچنین این جستجوگر تصویر قادر است (در صورت وجود) تصاویری با کیفیت بهتر و در اندازه های بالاتر را نیز پیدا کند و به شما نشان دهد. نتایج جستجو نیز بسیار دقیق است ، به نحوی که تصاویر یافته شده دقیقا دارای همان مشخصات و ویژگی های تصویر مورد نظر شماست. درواقع تینای با تصاویر همان کاری را می کند که گوگل با نوشته ها!

روش این موتور جستجو جهت یافتن نتیجه جستجوی مورد نظر کاربر به این شکل است که بعد از ارسال درخواست کاربر به این سرویس ، تصویر ارسال شده کاربر به صورت یک امضای دیجیتالی یکتا (اثر انگشت) مورد پردازش قرار می گیرد و سپس از بین میلیون ها امضای دیجیتالی دیگر ، نتایج منطبق بازگردانده می شود.

از این سرویس می توانید برای پیدا کردن اطلاعات در مورد تصویر و یا منبع اصلی تصویر ، یافتن تصاویر مشابه با کیفیت های متغییر و نسخه های ویرایش شده تصویر استفاده کنید.

تینای سرویسی کاربردی و در عین حال جالب و سرگرم کننده است و اینکه بتواند توجه گوگل و یا موتور های جستجوی دیگر را جلب کند دور از انتظار نیست.

برای مشاهده نمونه تصاویر جستجو شده به این آدرس مراجعه کنید ، برای نصب پلاگین های این سیستم بر روی مرورگرهای فایرفاکس و یا IE نیز به این آدرس مراجعه کنید. در ادامه می توانید ویدئو آموزشی تینای را مشاهده کنید.

 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,531,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: