Loading...

5 گام کوچک برای یک درخواست ( تبادل ) لینک خوب

چند روز پیش ایمیلی دریافت کردم از دوستی که خواسته بود که لینک وبلاگش را در بخش لینک دوستانم در سایدبار وبلاگ بگذارم. طبیعتا این ایمیل فقط به این دلیل به زباله‌دانی ایمیل‌ها ارسال نشد که من احترام خاصی برای کسانی که ایمیل می‌زنند قائل هستم.

اما واقعا چرا اکثر این درخواست‌ها رد می‌شود و یا نهایتا از طرف یک سری وبلاگ نه چندان مشهور پذیرفته می‌شود؟ ( من شخصا وبلاگ مشهور کم دیدم که با این شیوه تبادل لینک موافق باشد ). دقت داشته باشید که فرض می‌کنیم وبلاگ شما ارزش لینک شدن را دارد وگرنه بدیهی است هیچ کس به یک وبلاگ مثلا با یک پست لینک نخواهد داد :)

من زیاد تجربه‌ای در این مورد ندارم چون خیلی کم شده است که دوست داشته باشم کسی به من لینک بدهد { مثلا دوست داشتم که جادی به من لینک بدهد که که چون با هم صمیمی هستیم فکر کنم توی رودروایسی افتاد :) }. اما چند تا فاکتور به نظرم آنقدر مهم است که دیگر من هم می‌دانم باید به آنها توجه بشود! :)

نوشتار بالا مقدمه‌ای بود برای چند قدم که به نظرم با به کار بستن آنها وبلاگ‌های بزرگ وبلاگستان هم از لینک دادن به شما استقبال خواهند کرد.

 

  • یک / بدانید از چه کسی درخواست لینک می‌کنید

فکر کنم هیچ کدامتان نپرسیدید که چرا درخواست آن دوست را به سادگی رد کردم. به خاطر این که من اصلا جایی توی وبلاگم ندارم برای لینک دادن :)
آن دوست گرامی ذره‌ای توجه نکرده بود که من اصلا «لینکستون کنار سایت»! ندارم توی وبلاگم که بخواهم به ایشان لینک بدهم.

نکته مهم دیگر این است که این لینک درخواست کردن اصلا از کسی باشد که با شما سنخیتی دارد. مثل این است که من که یک سایت دانلود دارم بروم از مسئول سایت رسمی مجلس جمهوری اسلامی تقاضای لینک کنم. چقدر حدس می‌زنید این درخواست مورد قبول قرار بگیرد؟ حتی اگر گوگل هم برود از سایت مجلس درخواست لینک کند رد می‌شود چون اصلا تناسب موضوعی با هم ندارند. اگر لینکی هم داده شود اصلا مفید به فایده نخواهد بود.

در آخر حواس‌تان باشد حتما یک تحقیق کوچولو از وبلاگنویسی که ازش لینک می‌خواهید بکنید. خودتان پیش خودتان فکر کنید در حال خودکشی هستید یا مثلا در آخرین پست وبلاگتان نوشتید چک‌تان برگشت خورده و از این به بعد وبلاگ را از زندان به روز می‌کنید و بعد یک نفر بیاید بگوید «به من لینک بده». بماند که لینک دادن بعضی‌ها برای وبلاگنویس‌ها اگر باعث شر نشود باعث خیر هم نخواهد شد.

 

  • دو / خودتان را خوب و درست معرفی کنید

یک وبلاگنویس حرفه‌ای سالانه تعداد بسیار زیادی در این زمینه ایمیل دریافت می‌کند و از این تعداد فقط ممکن است تعداد بسیار کمی را بررسی و در نهایت به آنها لینک بدهد. با وجود همین سیستم غربال‌گری باز لینک دوستان است که از «سر و کول» وبلاگ به پایین سرازیر می‌شود.

اگر می‌خواهید درخواست لینک کنید خودتان را خوب معرفی کنید تا وبلاگنویس مقابل به بررسی وبلاگ شما ترغیب بشود. طبیعی است اگر یک نفر بیاید بگوید «سلام. بلینک تا بلینکم. خداحافظ» یک کلیک هم برای رضای خدا روی لینکش نخواهید کرد.

در عوض بعضی موسسات هستند که با معرفی خوب خودشان کاری می‌کنند که بدون هیچ‌گونه بررسی درخواستشان ( که کمترین آن درخواست لینک است ) را مورد اجابت قرار دهید. اصلا کلی هم خوشحال می‌شوید که چنین موسسه‌ای به سراغ شما آمده است :)

وبلاگ شما می‌توانید بیشتر از چیزی که هست به نظر طرف مقابلتان بیاید، اگر شما به وبلاگتان/ سایت‌تان ارزش بدهید :)

کلا دو نکته کلیدی این قدم را نباید فراموش کرد. وبلاگ و زمینه‌های وبلاگنویسی را کوتاه ولی خوب شرح دهید. مودبانه حرف بزنید و از بلینک و این جور اصطلاحات هم استفاده نکنید. لطفا :)

http://3.bp.blogspot.com/_wSPRTG-OrEY/SJrL0unYm0I/AAAAAAAAALQ/zOlojkTcAlk/s320/link-exchange.jpg

 

  • سه / یک پست خوبتان را برای طرف مقابلتان دست چین کنید

در حقیقت چیزی که باعث می‌شود مثلا من نوعی به دیگری لینک بدهم ( نه در تبادل لینک‌های فله‌ای! ) این است که من به وبلاگ شما می‌آیم و از یک پست خوشم می‌آید. چطور است خودتان یک پست درست و حسابی معرفی کنید :)

این جوری خیلی فاکتورها مثل زمان به روز شدن یا جو غالب بر پست‌ها کمتر به چشم می‌آید و در عوض یک پست خوب و شسته رفته به طرف مقابل ارائه می‌شود.

مثلا یک درخواست می‌تواند این جوری باشد ( گام دوم را استثنائا نیاوردم ) :

آقای وبلاگنویس
این پست را منحصرا برای شما انتخاب کرده‌ام تا شما بخوانید و نظرتان جلب شود و به وبلاگ من لینک دهید. لطفا شما هم نظرتان جلب شود :) اگر از این پست خوشتان نیامد نیز، به خاطر وقتی که برای مطالعه آن اختصاص دادید از شما تشکر می‌کنم و امیدوارم اوقات خوشی را در وبلاگستان سپری کنید.
با عرض ارادت

 

  • چهار / یک بار دیگر درخواست تبادل لینک‌تان را مرور کنید

یک نکته کوچک می‌تواند باعث بشود که ایمیل شما از 20 نمره، نمره کمتری بگیرد. بعضی جاها فقط به افرادی که 20 بگیرند لینک می‌دهند. مشکل اینجاست که این جور جاها، معمولا همان‌جاهایی هستند که لینکشان به شما می‌تواند به شما کمک کند.

یک بار مرور کردن دوباره می‌تواند باعث بشود که اگر جایی از دایره ادب خارج شدید بتوانید آن را اصلاح کنید. اگر یک جاهایی خواستید خوشمزه بازی‌های معمول مثل «وب خوبی داری به من هم سر بزن» کرده باشید سریعا آن‌ها را حذف کنید که خیلی کار جلفی محسوب می‌شود. ببخشید این قدر رک می‌گویم اما اگر قرار است با هم تبادل اطلاعات کنیم تعارف نکنیم بهتر است :)

 

  • پنج / درخواستتان را به جای کامنت‌ها به سمت ایمیل وبلاگنویس روانه کنید

    http://www.toothpastefordinner.com/120506/go-link-my-blog.gif

یکی از بدترین کارهایی که می‌شود برای تبادل لینک کرد کامنت گذاشتن و درخواست لینک کردن است. این جوری می‌گویید:

من اصلا فلسفه استفاده از کامنت‌دونی را نمی‌دانم. یکی بیاید و به من وبلاگنویسی یاد بدهد. من اصلا نمی‌دانم چه در این پست نوشته‌ای. فقط می‌خواستم اسپم فرستاده باشم. اصلا هم برایم مهم نیست تو کی هستی و چی می‌نویسی؟!!!
من انسان تنبلی هستم که حداکثر چند ثانیه وقت نمی‌گذارم تا همین متن را به ایمیل شما بفرستم و به جایش به راحتی روند بحث‌های زیر پست‌های شما را دچار اختلال می‌کنم.

خوب بهتر نیست خیلی بی‌سر و صدا و خصوصی ایمیل بزنید و به نویسنده طرف مقابل‌تان نشان دهید که برایش ارزش قائل هستید؟ البته مسلما نه اینکه یک ایمیل واحد را برای هزار نفر بفرستید! شما این همه زحمت کشیدید و یک درخواست لینک خوب نوشتید و آن وقت به همین راحتی می‌خواهید زحمات خودتتان را بر باد دهید؟

وقتی ایمیل می‌زنید خودتان را از دیگران متمایز می‌کنید و نشان می‌دهید که وبلاگنویس خوبی هستید که فرق ایمیل و کامنت را می‌فهمید. این کم چیزی نیست :)

حالا که ایمیل فرستادید حتما یک بار چک کنید که به آن وبلاگ/وبسایت لینک داده باشید. این کار نشان می‌دهد که برای کسی که درخواست را فرستاده‌اید و برای وبلاگ/وبسایتش ارزش قائل بوده‌اید. اگر خواستید بحثش را جداگانه پی‌خواهیم گرفت که چرا این کار درست است.

حالا می‌توانید منتظر بنشینید و ببینید درخواستتان اجابت می‌شود یا نه؟ مسلما اگر نشد باید بیشتر تلاش کنید برای بهتر شدن. اصلا سخت نیست :)

 

پی‌نوشت: به نظر شما آیا این بحث‌ها ارزش ادامه دادن دارد؟ نظر شما درباره این 5 گام چیست؟ شما من رو تو وبتون می‌لینکید؟ :))

 

 
نظرات

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 194,397,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: