Loading...

نسل جدید باتری با قابلیت ۴۰۰۰۰ بار شارژ

باطری لپ تاپ شما چند سال برایتان عمر کرده است؟ حتی بهترین باطری ها لیتیومی موجود در بازار هم چرخه عمر محدودی دارند و معمولا در بهترین حالت بیشتر از دو یا سه سال برای شما کار نمی کنند. بنابراین همیشه مشکل خرابی و کوتاهی عمر باطری ها یک دردسر بزرگ گجت ها به شمار می رود.

 حالا يک تیم از محققین دانشگاه استنفورد به ترکیب جديدی برای ساخت باتری دست یافته اند که امکان شارژ و تخلیه باتری را تا 40000 بار امکانپذیر می کند. اين رقم چيزی حدود صد برابر توانایی باتری ها ليتيمی فعلی است. اين ترکیب که copper hexacyanoferrate نام دارد می تواند عمر مفيدی بین 10 تا 30 سال برای یک باتری به ارمغان بیاورد.

 ویژگی مهم این ترکيب آن است که سرعت حرکت يون ها در آن نسبت به ترکيب های فعلی باتری ها سریعتر و آسانتر است. این سرعت بالا امکان شارژ و تخلیه های مکرر را برای باتری فراهم می کند.

 دست يابی به اين ترکیب و ساخت باتری با این چنين طول عمری، انقلاب نوینی در دنیای گجت ها ايجاد خواهد کرد. اما از آنجا که يک کاتد با ولتاژ بالا احتیاج به یک آند با ولتاژ پایین دارد، فعلا بازار شاهد ساخت نمونه تجاری این محصول نبوده است. متاسفانه هنوز این بخش باطری ساخته نشده است و گرنه می توانستيم با داشتن یک عدد از اين باتری ها سالیان سال از آن در گجت هايمان استفاده کنيم. فعلا باید صبر بیشتری داشته باشیم.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,878,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: