Loading...

احساس بیماری می کنید؟ روی نمایشگر تلفن تف کنید!

بیماری هیچ وقت چیز خوبی نبوده. حالا قرار است که تلفن هوشمندتان به شما در تشخیص سریع تر بیماری کمک کند. کافی است هر وقت احساس ناخوش احوالی کردید روی نمایشگر تلفن تف کنید تا تلفن هوشمند تان در نقش یک آزمایشگاه تشخیص طبی وارد عمل شده و به کمک شما بیاید.

یک تیم تحقیقاتی در کشور کره معتقد است که نمایشگرهای لمسی تلفن ها می توانند جایگزین برخی آزمایش های خون و ادرار بشوند. نمایشگرهای لمسی همین الان هم از بار الکتریکی انگشت های شما برای تشخیص لمس استفاده می کنند و ایده جدید آنها شامل این است که قادر به آنالیز بزاق انسان هم باشند.

در واقع حساسیت نمایشگرهای لمسی در حال حاضر در مواردی بیشتر از اندازه مورد نیاز است. محققین کره ای با استفاده از یک نمایشگر لمسی روی باکتری کلامیدیا تحقیقاتی انجام داده اند و توانسته اند با کمک نمایشگر میزان تراکم باکتری های موجود را محاسبه کنند.

نتایج این تحقیقات در مجله New Scientist به چاپ رسیده و این ایده هنوز در قدم های اولیه اش به سر می برد. اما به نظر می رسد که تلفن های هوشمند تحقیقات پزشکی را هم به سوی خود معطوف کرده اند و تا چند سال دیگر به خوبی می توانید روی کمک های پزشکی تلفن تان حساب باز کنید! 
نظرات

 

 • سلام و درود؛
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
  http://www.ammarname.ir/link/5410
  ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  عمارنامه http://ammarname.ir/—- info@ammarname.ir
  یا علی
 • سلام
  خيلي جالب بود...
  ممنون
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,807,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: