Loading...

پروژه آینه سیاه: تنها با فکر کردن به تلفن خود دستور بدهید

SIRI منشی تلفنی که با شنیدن صدای شما فعال شده و به آن پاسخ می دهد، حدود یکماه است که به همراه آیفونهای جدید عرضه میشود و در این مدت واکنشهای متفاوتی را برانگیخته است. اما واکنش هکرها از همه جالبتر است، آنها فکر می کنند تکنولوژی دستورات صوتی دیگر یک تکنولوژی قدیمی است و باید به دنبال امکانات جدید باشیم. منظور آنها از امکانات جدید، تکنولوژی فرمانهای ذهنی است.

آنها SIRI را هک کرده و اسمش را پروژه آینه سیاه گذاشتند البته برای ما هم مشخص نیست که یک آینه سیاه دقیقا می تواند چه چیزی را نشان بدهد اما هکرها می گویند به کمک پروژه آینه سیاه تنها کافی است شما به یک دستور فکر کنید تا منشی تلفنی شما، آن دستور را اجرا کند. یعنی چیزی که حتی غول چراغ جادوی علا الدین هم قادر به انجام آن نبود.

یک گروه از هکرها، از طریق هک سیری و اضافه کردن یک چیپ میکروکنترلر Arduino بعلاوه تعداد پد مخصوص دریافت امواج مغزی (مانند دستگاههای نوار مغزی رایج) می توانند امواج مغزی خاص را با کلمات مرتبط، انطباق بدهند. در مرحله بعدی کلماتی که توسط چیپ Arduino و پدهای امواج مغزی رمز گشایی شده اند، با همدیگر ترکیب می شوند تا جمله تشکیل شود. بعد این جملات از طریق یک واسطه به فرمانهای صوتی قابل درک برای SIRI تبدیل شده و از طریق جک میکروفن به تلفن هوشمند ارسال می شوند. درست مثل اینکه آن کلمات را از طریق میکروفن هندزفری خود گفته باشید، و سیری هم پاسخ متناسب را به شما خواهد داد.

هرچند این تکنولوژی بسیار هیجان انگیز است اما شاید بعضی افراد از اینکه پای یک دستگاه (هرچند موبایل خودشان) به حریم خصوصی تفکراتشان باز شود، زیاد خوششان نیاید. شما چطور؟ آیا به دستیار تلفنی خود اجازه ورود به ذهن خود را خواهید داد؟ 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,808,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: