Loading...

بالش هوشمندی برای جلوگیری از خروپف

هفته گذشته شهر توکیو شاهد برگزاری نمايشگاه بین المللی رباتیک IREX بود. در بین جمع کثیری از شرکت های سازنده و ربات های مختلف صنعتی، خزنده و حتی خواننده، يک ربات بسيار جالب دیده می شد که آمده بود تا به کسانی کمک کند که در خواب خروپف می کنند.

 آنچه که در تصوير مشاهده می کنید ربات آقای دکتر Kabe و تيم طراح از دانشگاه Wasaeda است. اين ربات Jukusui- kun نام دارد که شبیه به یک خرس قطبی فانتزی و نرم طراحی شده است و قرار است به عنوان یک بالش هوشمند جهت جلوگیری از خروپف کردن مورد استفاده قرار گيرد.

 عده زيادی از افراد در هنگام خوابیدن به دلایل مختلفی خروپف می کنند. شاید فقط سر و صدای خروپف برای اطرافیان آزار دهنده باشد اما در موارد شدید این یک بیماری به حساب می آید که به خاطر مسدود شدن موقت مسیر تنفسی فرد در هنگام خواب باعث کاهش میزان اکسیژن خون شده و در دراز مدت عوارض خطرناکی به همراه دارد. حالا اگر موقع خواب سرتان را در موقعیت بدی قرار بدهید و خروپف بکنید یک خرس قطبی بیدارتان می کند!

 هنگام خواب انگشت دست فردی که سابقه خروپف کردن دارد در چيزی شبیه به یک دستکش فرو می رود و یک دستگاه پالس اکسی متر ميزان اکسیژن موجود در خون فرد را اندازگیری می کند. اطلاعات اندازه گيری شده به يک پایگاه داده که پارامتر های حياتی و همچنين میزان نرمال اکسیژن موجود در خون در آن ذخیره شده، جهت پردازش و مقایسه ارسال می شود.

 از طرفی در داخل بدنه اين بالش نيز میکروفونی جهت ثبت و همچنین اندازگيری میزان بلندی صدای خروپف فرد جاسازی شده است. به محض آنکه میزان اکسيژن موجود در خون فرد کاهش يابد، جناب خرس دستش را بلند می کند و با لمس آرام صورت تان به شما هشدار می دهد و شما را وادار می کند که سر خود را در موقعیتی قرار دهید که وضعیت تنفسی مطلوب تری داشته باشید.

 نمی دانم که با داشتن چنين بالشی بشود خواب راحتی داشت یا نه. اما کمبود چيزی شبیه به اين خرس سفيد هوشمند در زندگی روزمره برای عده زیادی به شدت احساس می شود!
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,470,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: