Loading...

با subst پوشه های خود را تبدیل به درایو کنید

یکی از دستوراتی که در محیط Command Prompt می توانیم اجرا کنیم، دستور subst است. به کمک این دستور می توانیم یک فولدر را تبدیل به یک درایو کنیم تا در My Computer نمایش داده شود. ( اصطلاحا Map کنیم)

نحوه ی کار با این دستور به شکل زیر است:

subst u: c:windows

دستور بالا پوشه ی Windows در درایو C را تبدیل به درایوری با نام U می کند. برای پاک کردن این درایو مجازی نیز از دستور زیر استفاده می کنیم:

subst u: /D

با این دستور که احتمالا خیلی ها آشنا بودند. هدف از این توضیحات، معرفی یک برنامه ی کوچک بود که همین کار را در محیط گرافیکی انجام می دهد. این برنامه Visual Subst نام دارد و از این آدرس می توانید آن را دانلود کنید.

البته این برنامه بیشتر به درد کاربران ویندوز XP می خورد. دلیل این موضوع هم امکانات مناسبی است که ویندوز 7 (و البته ویستا) در این زمینه ها دارند که معمولا نیازی به انجام این کار برای کاربران معمولی به وجود نمیاید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 198,190,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: