Loading...

جستجو در سایت هایی که جستجوگر ندارند

بارها شده به سایت ها و وبلاگ هایی مراجعه می کنیم و برای جستجو در خود سایت هیچ جستجوگری مشاهده نمی کنیم.این امر مخصوصا در سرویس های وطنی بیشتر مشهود است. به عنوان آخرین پست سال ۸۸ قصد داریم  چند راه ساده را معرفی کنیم .نخست یک افزونه فایرفاکس را معرفی کنیم که به کمک آن به سادگی می توانید در هر سایتی که هستید به جستجو بپردازید.

ابتدا افزونه را از اینجا دانلود کنید. بعد مطابق تصویر روی آیکن اضافه شده در قسمت آدرس بار کلیک کنید تا آدرس بار پاک شود.به عنوان مثال برای جستجوی کلمه فید در سایت نون وا ،مطابق تصویر زیر بعد از کلیک روی آیکن و خالی شدن آدرس بار می نویسیم:

یعنی یک علامت < و نوشتن کلمه مورد نظر.

اما آیا راهی هست تا بدون این افزونه بتوان این کار را انجام داد؟
در تصویر بالا ، قسمت شماره ۵ را نگاه کنید.به کمک گوگل می توان جستجوها را محدود کرد.برای جستجو فقط و فقط در یک وبلاگ یا سایت کافیست در باکس جستجو site:domain.com keyword را وارد کنید ، مثلا برای جستجوی کلمه فید در تمام پست های این سایت کافیست در گوگل عبارت زیر را جستجو کنید:

site:noonva.ir فید

برای استفاده از این روش به هیچ وجه از www در ابتدای آدرس استفاده نکنید و site را با حروف کوچک بنویسید.یا اینکه راحت تر از همه همان افزونه ای که در ابتدا معرفی شد را نصب کنید.

وبلاگ من جستجو گر ندارد ،راهی هست که یک جستجوگر به آن اضافه کنم؟
بله و البته باز هم به کمک گوگل.به آدرس google.com/cse مراجعه کنید و بعد از عبور از یکی دو مرحله بسیار ساده یک جستجوگر اختصاصی از وبلاگ یا وبلاگ هایی که دوست دارید بسازیدسپس به قسمت Get code در ساید بار سمت چپ مراجعه و کد لازم را دریافت و در قسمت مناسبی از وبلاگ خود قرار دهید تا یک جستجوگر اختصاصی داشته باشید.

من یک سایت استاتیک دارم ،راه ساده تری هست؟
بله،این کد جاوا را از اینجا دریافت و در قسمت مناسبی از سایت خود قرار دهید.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,461,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: