Loading...

اسکریپت‌های GreaseMonkey: دانلود اتوماتیک از رپیدشیر

رپیدشیر یکی از مهمترین سرویس‌های اشتراک‌گذاری داده‌ها روی اینترنت است، به طوری که شاید بسیاری از ما ایرانیان به دلیل مشکلات موجود برای در اختیار گرفتن فضا روی اینترنت از این سرویس و یا سرویس‌های مشابه برای ذخیره کردن اطلاعات و دانلود آن‌ها استفاده می‌کنیم، ولی همه می‌دانیم که نسخه‌های رایگان این سرویس‌ها محدودیت‌هایی را برای حجم دانلود و آپلود و نیز نحوه دریافت فایل از سرورهایشان ایجاد می‌کنند. یکی از شایع‌ترین این محدودیت‌ها چک کردن IP شما و جلوگیری از دسترسی شما به ۲ فایل در یک زمان است که شما را مجبور می‌کند تا فایل‌ها را تک تک و با احتساب زمانی برای فعال شدن امکان دانلود از سایت دانلود کنید.

rapidshare_logo

اسکریپت این هفته با نام Rapidshare AutoWait همانطور که از نام آن برمیاد به طور خودکار منتظر زمانی می‌نشیند که رپیدشیر امکان دانلود را برای شما فراهم  کند و به محض فراهم شدن امکان دانلود فایل مورد نظر را دانلود می‌کند، به طوری که بعد از نصب این اسکریپت فقط کافیست صفحات مورد نظر خود روی رپیدشیر را در یکی از برگه‌های فایرفاکس باز کنید و بعد از باز کردن آن نوع دانلود خود را مشخص کنید، یعنی بر روی Free Download کلیک کنید، بعد از این عمل برگه‌هایی را که شامل رپیدشیر هستند را به حال خود رها کنید، از اینجا به بعد همه کار را اسکریپت مورد نظر انجام می‌دهد به این صورت که منتظر زمانی می‌نشیند تا فایل برای دانلود آماده باشد و به محض آماده شدن فایل مورد نظر، آن را دانلود می‌کند. این اسکریپت بسیاری از خطاهای ایجاد شده در زمان دانلود از قبیل محدودیت ترافیکی، محدودیت IP، باطل شدن جلسه و … را می‌شناشد و می‌تواند در مقابل آن‌ها عکس‌العمل مناسب را انجام دهد.

برای اینکه این اسکریپت به خوبی وظیفه خود را انجام دهد باید دو نکته را مَد نظر داشته باشید: اول اینکه باید فایرفاکس را طوری تنظیم کنید که بدون اجازه شما به دانلود فایل‌ها بپردازد و یا به عبارتی به فایرفاکس اجازه دانلود هرچیزی را بدهید! و نکته دوم اینکه پوشه‌ای پیشفرض را برای دانلود فایل‌ها در نظر بگیرید که در هر بار درخواست دانلود مکانی برای ذخیره فایل درخواست نشود. در صورتی که این دو نکته را رعایت کنید دانلود شما از رپیدشیر فقط به بازکردن لینک‌ فایل‌های مورد نظر شما خلاصه می‌شود.

البته نرم‌افزارهای متعددی برای دانلود از رپیدشیر طراحی شده است که نویسنده خاطره خوبی از استفاده از آن‌ها ندارد، به همین دلیل این اسکریپت ساده را معرفی کرده‌ایم، این اسکریپت بر خلاف دیگر نرم‌افزارها که سعی در فریب دادن رپیدشیر دارند (که البته در اکثر موارد موفق نیستند) فقط منتظر می‌ماند تا رپیدشیر امکان دانلود را فراهم کند و بعد دانلود را به صورت قانونی از رپیدشیر انجام می‌دهد.

برای آموزش نصب این اسکریپت به مقاله معرفی GreaseMonkey مراجعه کنید.

دانلود Rapidshare AutoWait
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 183,699,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: