Loading...

عکس‌ها و مکث‌ها

 این یکی دو هفته چندین عکس جالب دیده‌ام که ترجیح دادم به جای اختصاص دادن یک پست مستقل به هر یک از آنها، آنها را در قالب یک پست در «یک پزشک»، در معرض دید شما قرار بدهم:

۱- نینجاهای بدن: سلولی که در سمت چپ می‌بینید، سلولی موسوم به سلول‌های کشنده طبیعی یا سلول‌های Natural Killer هستند، آنها را خیلی ساده می‌توان نینجاهای بدن انسان دانست! در این عکس این سلول در حال حمله به یک سلول سرطانی در سمت راست دیده می‌شود.

عکسع وضوح بسیار بالایی دارد و در واقع واضح‌ترین عکسی است که تا حالا از یک سلول NK، در حال فعالیت گرفته شده است. این عکس سه‌بعدی را گروه پژوهشی دانشگاه «ایمپریال» لندذن با استفاده از یک شیوه کاملا تازه که توسط اعضای تیم فیزیک و فوتونیک همان دانشگاه ایجاد شده، گرفته است. در این شیوه از لیزر و میکروسکوپ‌های وضوح بالا استفاده می‌شود.

سلول‌های NK در پاسخ ایمنی به ویروس‌ها و تومورها و همچنین پیوند، نقش کلیدی بازی می‌کنند.

۲- عکس‌هایی که عکاسشان جانشان را بر سر حفاظت آنها، از دست داد: در هجدهم می سال ۱۹۸۰، آتشفشان سنت هلن، فوران کرد، عکاسی در چند مایلی آتشفشان به نام رابرات لندسبرگ حاضر بود و هنگام فوران متوجه شد که زمان برای گریز تنگ شد و دیگر نمی‌تواند از چنک ابرهای خاکستر، فرار کند، به همین علت تصمیم گرفت، تا جایی که می‌تواند به گرفتن عکس ادامه بدهد.

برای محافظت از عکس، او دوربین و فیلم‌ها را در کوله پشتش قرار داد روی آن کشید، هفده روز بعد، پیر لندسبرگ پیدا شد که در خاکستر مدفون شده بود.

عکس‌ها در شماره ژانویه ۱۹۸۱ مجله نشنال جئوگرافیک چاپ شدند.

۳- آبشار راین: این عکس دو روز پیش، به عنوان عکس روز نشنال جئوگرافیک منتشر شد. این عکس را Garret Suhrie گرفته است. عکس، از آبشار راین سوئیس گرفته شده است. استفاده از سرعت پایین شاتر، هنگام گرفتن عکس از سطح آب، جلوه زیبایی به آن داده است.

۴- پیرترین دونده ماراتون جهان: پیرترین دونده ماراتون جهان صد ساله است و فوجا سینگ نام دارد، رکورد شخصی او در ماراتون لندن به دست آمده است که شش ساعت و دو دقیقه است. البته در ۹۲ سالگی او مسیر ماراتون را در پنج ساعت و چهل دقیقه می‌دوید.

۵- یک کوهستان مرتفع در نور ماه:

دیدن عکس در نمای بزرگ

۶- عکس بی‌نظیری از کسوف ماه: این عکس زیبا را عکاسی به نام Chris Kotsiopoulos در ماه ژوئن در جریان کسوف کامل ماه در جزیره‌ای به نام «ایکاریا» گرفته است.

دیدن عکس در نمای بزرگ

او که ماه‌ها در انتظار این کسوف بود، شبی که کسوف به وقوع پیوست بسیار ناراحت شد، چرا که رخ دادن ناگهانی یک طوفان صاعقه، کار را برای او غییر ممکن کرده بود.

خوشبختانه در جریان این توفان، در یک فاصله ده دقیقه‌ای، ابرها کنار رفتند و روزنه‌ای پدید آمد که ماه از میان آن پیدا بود. عکاس هم از این فرصت، نهایت استفاده را برد.

منابع: + و + و + و + و + و + 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,570,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: