Loading...

رزومه داوینچی برای استخدام نزد دوک

زمانی در گذشته وجود داشته که داوینچی رزومه‌ایی می‌نگاشت تا توضیح دهد که چرا متقاضی باصلاحیتی است. داوینچی در سال ۱۴۸۲ و در سن ۳۰ سالگی در نامه‌ای به «دوک میلان» قابلیت‌ها و توانایی‌هایش را برای او می‌نگارد…

فرمانروای بزرگ به قدر کافی افرادی را که تمام‌شان خود را طراحان زبردست ساز و برگ جنگی معرفی می‌کنند مورد بررسی قرار داده‌اند؛ ابداعات وسایل جنگی که هیچ تفاوتی با انواع معمول‌شان ندارند. ناگزیرم بدون پیش داوری علیه دیگران، خود را خدمت عالیجناب بیان نمایم.

۱- پل‌هایی فوق‌العاده مستحکم و سبک، برای جابه‌جایی آسان، در اختیار دارم که برای تعقیب دشمن یا برای گریز از دست آنان هر زمانی می‌توانید از آنها سود جویید، علاوه بر این، در جنگ یا آتش‌سوزی مقاوم و نابود نشدنی هستند. راحت و آسان بالا برده شده و در جای‌شان قرار می‌گیرند.

۲- وقتی که مکانی محاصره می‌شود، من می‌دانم که چگونه آب را از کانال‌ها خارج سازیم، و انواع بی‌شماری از پل‌ها را بسازیم و ابزارآلات جنگی‌مان را در چنین اردوکشی پنهان کنیم.

۳- اگر به دلیل بلندی یا استحکام مکان و موقعیت مورد محاصره، استفاده از نقشه بمباران امکان‌ناپذیر باشد، من روش‌هایی دارم که با آنها می‌شود هر استحکام مربوط به دژ را نابود کنیم، حتی اگر آن استحکامات بر روی صخره یا مانند آن بنا شده باشد.

۴- توپ‌هایی در اختیار دارم که بسیار آسان و راحت حمل می‌شوند، و با این ابزار می‌توانم سنگ‌های کوچکی را به مانند طوفانی به پرواز درآورم. دود این وسیله باعث وحشت بسیار دشمن و ایجاد سردرگمی و آسیب آنان می‌شود.

۵- و اگر جنگ باید در دریا رخ دهد، انواع بسیاری از وسایل بسیار موثر برای حمله و دفاع دارم؛ و همچنین کشتی‌هایی که در برابر حمله‌ی بزرگ‌ترین اسلحه‌ها و باروت‌ها مقاومت می‌کنند.

۶- مین‌هایی در اختیار دارم که برای رسیدن به هدف تعیین شده بدون سر و صدا عمل می‌کنند، حتی اگر لازم باشد که از سنگر یا رودخانه‌ایی عبور کنند.

۷- ارابه‌های جنگی را به طوری که امکان آسیب رساندن به آنها وجود نداشته باشد، مخفی خواهم کرد. این ارابه‌ها می‌توانند با دستگاه‌های پرتاب‌شان به میان دشمن آمده، و در پشت اینها، پیاده‌نظام می‌تواند بدون هیچ مزاحمت و آسیبی به جلو حرکت کند.

۸- بر طبق نیاز، اسلحه‌های بزرگ، توپ، و مهمات سبک در شکل مناسب و برخلاف انواع معمول آن می‌سازم.

۹- جایی که امکان شکست بمباران وجود دارد، فلاخن و منجنیق و دیگر وسایل با تاثیر حیرت‌آور، نه به کاربرد معمول، را تهیه می‌کنم. و خلاصه، می‌توانم نیازهای بی‌شمار و مختلف دفاعی و تهاجمی را برآورده سازم.

۱۰- معتقدم در زمان صلح می‌توانم رضایت کامل را از طریق وظایف معماری و ساخت ساختمان‌های عمومی و خصوصی، یا هدایت آب از محلی به محل دیگر فراهم آورم.

۱۱- می‌توانم مجسمه‌ای از مرمر، برنز و رس بسازم، و همچنین می‌توانم به خوبی هر فردی هر آن چه را که بایستی انجام شود را به صورت نقاشی به انجام برسانم.

اگر هر یک از موارد بالا برای فردی غیرممکن یا باورنکردنی به نظر می‌رسد، تقریبا این آمادگی را دارم که آن را در زمین محل اقامت شما یا هرجایی که باعث خوشنودی عالیجناب می‌شود، آزمایش کنم.


نکته‌ی بسیار جالب درباره رزومه‌ی داوینچی این است که او هیچ صحبتی از کارهای پیشینش به میان نمی‌آورد؛ داوینچی از نقاشی‌اش برای کلیسای St Bernard صحبتی نمی‌کند، بمب‌هایی که پیش‌تر ساخته است را لیست نمی‌کند، و از کار پیشینش در هنرگاه سخنی نمی‌گوید. داوینچی از اینها صحبتی به میان نمی‌آورد چرا که اینها موفقیت‌های او هستند، نه آن چیزی که دوک می‌خواهد.
برای یک لحظه خودتان را جای دوک بگذارید که چنین رزومه‌ی محشری را از جوان فلورانسی دریافت می‌کند؛ توضیحاتی مشخص که تصویر فوق‌العاده‌ای از توپ‌ها، پل‌ها و مانند آن را برای شکست دشمن در ذهن نقاشی می‌کند.

- از gizmodo
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5001 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 176,090,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: