Loading...

هرآنچه باید درباره تغییرات آینده فیس بوک بدانید

صدای ایران: همانطور که پیش بینی می شد مارک زاکربرگ بنیانگذار و مدیر عامل فیس بوک در کنفرانس f8 سان فرانسیسکو ویژگی ها و امکانات جدیدی از فیس بوک را معرفی کرد که بی شک تجربه شما را از فیس بوک دگرگون خواهد کرد. پس از اینکه گوگل پلاس بالاخره برای ثبت نام همگان عمومی شد فیس بوک ساکت ننشست و با این تغییرات بسیار گسترده سعی در نگه داشتن کاربران و جذب کاربران جدید دارد. ما سعی می کنیم در این مقاله مهمترین تغییرات آینده فیس بوک و آنچه باید بدانید را به شما معرفی کنیم.

1-    اضافه شدن Timeline یا خط زمانی

صفحه پروفایل فیس بوک از ابتدای راه اندازی این شبکه اجتماعی تا به حال تغییرات گسترده اما تدریجی کرده است اما به نظر می رسد که صفحه پروفایلتان این بار به یکباره تغییر کند. خط زمانی یا Timeline یک ویژگی جالب است که تمامی استاتوس ها، تصاویر، برنامه ها، مکان هایی که از آنها دیدن کرده اید و … را طی گذشت زمان بر روی یک خط زمانی نمایش می دهد به این ترتیب کاربران بیشتر تشویق می شوند که اطلاعات بیشتری از گذشته خود پست کنند که شامل عکس های زمان کودکی و یا سابقه فعالیت های گذشته آنها می شود.

2-    با Gesture ها هر فعلی به دکمه تبدیل می شود!

هیچکس نمی تواند موفقیت دکمه لایک فیس بوک را منکر شود چرا که در حال حاضر تقریباً تمامی سایت های معتبر بر روی صفحات خود از این دکمه برای نمایش علاقمندی و همچنین اشتراک صفحات مورد علاقه کاربران استفاده می کنند. شاید یکی از معایب فیس بوک که خیلی کاربران خواهان آن هستند دکمه Dislike باشد با معرفی Gestures نه تنها Dislike بلکه هر فعل دیگری می تواند توسط برنامه نویسان و مسئولین فیس بوک به دکمه تبدیل شود. مثلاً وقتی عکس خاصی را می بینید، فیلم خاصی را تماشا می کنید و یا بازی خاصی در فیس بوک انجام می دهید ممکن است با دکمه های متفاوتی علاوه بر Like مواجه شوید که به وسیله آنها می توانید نظر خودتان را با دوستانتان در میان بگذارید.

 

3-    برنامه های فیس بوک تنها یکبار به اجازه نیاز دارند

از این به بعد به جای اینکه برنامه ها هر بار که می خواهند روی دیوارتان چیزی بنویسند از شما اجازه بگیرند تنها با یک بار اجازه اولیه می توانند هر گاه که بخواهند روی دیوارتان پست کنند. هرچند این تغییر ممکن است از اتلاف وقت جلوگیری کند اما باید برای انتخاب برنامه ها بیشتر دقت کنید.

4-    تمامی آپدیت ها و پست های جزئی به Ticker می روند

وقتی فیس بوک خود را چک می کنید احتمالا می خواهید استاتوس های دوستانتان، تصاویر تعطیلات و یا عکس های جدید پروفایل آنها یا تغییرات وضعیت دوستی آنها را چک کنید و آپدیت شدن یک بازی که پیج آن را لایک کرده اید و یا اطلاعات برنامه های فیس بوک زیاد برای شما جذاب نیست. تمامی این آپدیت های جزئی از این پس در طوماری به نام Ticker در کناری از صفحه شما قرار می گیرد تا اگر به آنها علاقه دارید به مرورشان بپردازید.

5-    با دوستانتان آهنگ گوش کنید، فیلم ببینید و خبر بخوانید

با همکاری فیس بوک با بسیاری شرکت های معتبر مثل Spotify ،Hulu و Yahoo! از این پس قادر خواهید بود یک ویدئو را با دوستانتان به صورت همزمان در Hulu ببینید، به یک آهنگ در Spotify گوش دهید و یا اخبار را با Yahoo! News مرور کنید. Ticker که در قسمت قبل معرفی شد به شما می گوید که دوستانتان در حال تماشای چه فیلمی، گوش دادن به چه موزیکی یا خواندن چه اخباری هستند البته اگر اجازه این کار از سوی آنها صادر شده باشد.

6-    فیس بوک شلوغ تر و جذاب تر از همیشه

فیس بوک به تازگی به رکورد 800 میلیون کاربر دست پیدا کرده است که بیشتر آنها هم فعال هستند و رکورد جدید خیره کننده 500 میلیون بازدید در یک روز هم مدرک دیگری بر محبوبیت فوق العاده فیس بوک است. با ایجاد این تغییرات جدید و مفید احتمالاً در آینده شاهد کاربران بیشتری نیز در فیس بوک خواهیم بود و این امر عرصه رقابت را بر گوگل پلاس تنگ تر خواهد کرد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,073,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: