Loading...

رونمایی از اولین خودروی پرینت شده سه بعدی

صدای ایران: به تازگی خبرهایی از ورود پرینتر های سه بعدی به بازار می شنویم که با آنها می توانید هر ایده ذهنی خود مثل یک قطعه، اسباب بازی یا مجسمه را که در کامپیوترتان طراحی کرده اید به راحتی به یک شیء قابل لمس تبدیل کنید. اما این بار خبرهایی از یک اتومبیل واقعی می شنویم که به درستی کار می کند و از پرینت سه بعدی ساخته شده است. سال پیش با همکاری Stratasys و Kor Ecologic پروژه طراحی لایه به لایه این ماشین به نام Urbee شروع شد و به تازگی ساخت مدل اولیه Prototype آن به اتمام رسیده است.

این اتومبیل دو نفر ظرفیت داشته و با یک سیلندر می تواند تنها 8 اسب بخار توان تولید کند که در مقایسه با ماشین های معمولی 68 اسب بخار بسیار ضعیف تر به نظر می رسد. اما اینجا اسب بخار بیشتر ملاک نیست چرا که به علت طراحی خاص Urbee این ماشین تنها به یک هشتم قدرت ماشین های معمولی برای حرکت نیاز دارد. هیبرید الکتریک – اتانول طوری طراحی شده است که با یک لیتر سوخت می توانید بیش از 70 کیلومتر در بزرگراه و 35 کیلومتر در شهر رانندگی کنید و عمر این خودرو حدود 30 سال تخمین زده شده است.

 

با اینکه طراحی Prototype این خودرو به اتمام رسیده است و یک مدل آماده به کار آن تولید شده است اما این به آن معنا نیست که به این زودی ها بتوانید سوار بر یک اتومبیل پرینت شده در خیابان ها جولان بدهید! تیم Urbee برای مدل بعدی باید 1 میلیون دلار بیشتر هزینه کنند تا نقص های این مدل را برطرف کنند. همچنین قیمت اولیه این خودرو در بازار چیزی بین 30 تا 50 هزار دلار تخمین زده می شود هر چند که پس از تولید انبوه شاهد افت شدید قیمت خواهیم بود.

منبع: FastCompany
نظرات

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 178,346,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: