Loading...

کشف نقاشی مخفی گویا با کمک فناوری اشعه ایکس

نقاشی جدیدی از «فرانسیسکو گویا» در زیر پرتره‌اش از قاضی Don Ramón در موزه‌ی Rijksmuseum در هلند کشف شده است. پرتره تازه کشف شده که گمان می‌رود ژوزف بناپارت، برادر بزرگتر ناپلئون بناپارت و پادشاه اسپانیا باشد می‌تواند حکایت از بی‌طرفی گویا در اشغال اسپانیا توسط فرانسه در ۱۸۰۸ داشته باشد. نقاشی مخفی توسط فناوری پرتو ایکس کشف شده است.

سرپرستان موزه به دنبال چیزی در زیر پرتره قاضی‌ای در مادریدِ آن زمان بودند ولی تصویر در زیر لایه‌ی نقاشی کشف‌ناشدنی بود. اما فناوری جدید اشعه ایکس امکان مشاهده نقاشی با جزییات دقیق را فراهم نمود. این فناوری که پیش‌تر برای آشکار کردن پرتره‌ای از زنی روستایی در زیر کار ون گوگ در ۱۸۸۷ به کار رفته بود، به ابتکاری شگفت انگیز برای دنیای هنر بدل شده است. برخلاف دیگر نقاشان، گمان می‌رود که دلایل سیاسی علت این مخفی کاری گویا بوده است.
مدال‌های آویخته شده بر یونیفورم شخص می‌تواند به عنوان دستور ساخت توسط ژوزف بناپارت طی حکمرانی کوتاهش بر اسپانیا، از ۱۸۰۸ تا ۱۸۱۳، باشد. تاریخ پرتره احتمالا بین سال‌های ۱۸۰۹ تا ۱۸۱۳ بوده است. اما داشتن نقاشی مربوط به بناپارت، پس از اینکه نیروهای ناپلئون از اسپانیا عقب‌نشینی کردند، اتفاق خوبی نبود. اگرچه فرانسیسکو گویا در سری نقاشی‌هایی با نام «فجایع جنگ» خشونت فرانسه را به نمایش گذارد اما گویا سعی می‌کرد از وضعیت‌های سیاسی نجات یابد – سفر از اسپانیا به فرانسه و بازگشت به اسپانیا… پس از سال ۱۸۲۰ داشتن چنین پرتره‌ای می‌توانست خطرناک باشد. به همین خاطر گمان می‌رود که نقاشی از قاضی که عموم آن را مشاهده می‌کنند تاریخش به ۱۸۲۳ بازگردد.

- گاردین
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,071,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: