Loading...

ربات ها: ما و آنها

ربات‌هایی ساخته می‌شوند که می‌توانند فکر کنند، رفتار نموده، و با انسان ارتباط برقرار کنند. اما آیا ما آماده هستیم؟

Hiroshi Ishiguro طراح ربات در دانشگاه اوساکا، دوقلوی مکانیکی خود را ساخته تا ببیند انسان چگونه به ماشین‌های بسیار واقعی واکنش نشان می‌دهد.

Bina48 پروژه‌ی بنیاد Terasem است که Nick، یکی از مدیران بنیاد، برای گفت‌وگویی روبه‌روی او نشسته است. Bina48 رباتی است که افکار و خاطرات شخصی حقیقی به نام Bina Rothblatt به او القا شده است.

در دانشگاه کارنگی ملون، Actroid آزمایشاتی را برای اینکه مشابه انسان شود سپری می‌کند.

تیم فوتبال ربات ویرجینیا، بدون مربیگری انسان، خود را به نیمه‌نهایی مسابقات روبوکاپ ۲۰۱۰ سنگاپور رساند. هدف این مسابقات به پیروزی رساندن تیمی از ربات‌ها در سال ۲۰۵۰ در برابر قهرمان جام جهانی انسان‌ها است.

Joey Chaos، که در تصویر بالا به طور کامل سرهم نشده، آخرین ساخته Hanson Robotics است. او همانند برادر بزرگترش می‌تواند چهره انسان را ردگیری کند و به نرم‌افزار تشخیص گفتار مجهز است.

این کودک ۱٫۲ متری دانشگاه اوساکا به این خاطر طراحی شده است تا با پاییدن انسان‌ها و فعل و انفعال با آنها همانند کودک بیاموزد.

رباتی نان سوخاری تهیه می‌کند، در حالیکه ربات سمت راست منتظر است تا بتواند نان‌ها را به انسان برساند. و ربات سمت چپ، فناوری ناوبری برای خانه را آزمایش می‌کند.

- nationalgeographic و geekosystem
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,138,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: