Loading...

روند تدریجی تکامل را در یک عکس تجربه کنید

همچنان که در زیست‌شناسی، موضوعی به نام تکامل وجود دارد، در هوش مصنوعی هم الگوریتم‌های تکامل‌یابنده‌ای وجود دارند که وظایف تعریف‌شده توسط کاربر را انجام می‌دهند. به این برنامه‌ها با الهام از روند تکامل بیولوژیک، برنامه توارثی یا ژنتیکی genetic program گفته می‌شود.

شخصی به نام راجر السینگ Roger Alsing، در اوقات فراغت تعطیلات آخر هفته پیش، دست به کار جالبی زد. او تصمیم گرفت الگوریتمی بنویسد که با استفاده از رسم مداوم چند ضلعی‌ها و مقایسه آن با یک تصویر داده، به تدریج شکلی بیافریند که متشکل از چندضلعی‌های زیاد باشد.

او این کار را در ۳ ساعت انجام داد و برای تست، از تصویر تابلوی مشهور مونالیزا استفاده کرد. او در توضیحاتش «ادعا می‌کند» که الگوریتم او، در رده برنامه‌های توارثی تقسیم‌بندی می‌شود.

برای تست برنامه می‌توانید به این صفحه بروید. شما باید در این صفحه لینک عکسی را بدهید که ابعاد آن ۲۰۰ در ۲۰۰ پیکسل و همچنین ۱۶ رنگی باشد.

مشاهده مراحل تکامل تصویر از یک عکس ساده به عکس داده شده، بسیار جالب است. البته باید صبوری زیادی داشته باشید. من برای تست لوگوی فایرفاکس را به این برنامه معرفی کردم و تا لحظه ارسال این پست، چنین تصویری را دارم:

گرچه حتی خود آقای السینگ عقیده دارد که برنامه‌اش کاربردی ندارد، اما تصور می‌کنم که تست برنامه خالی از لطف نباشد.

توضیحات بیشتر را در اینجا و اینجا بخوانید.

پی‌نوشت: اگر توضیحات دقیقی در مورد ترمینولوژی برنامه‌های توارثی یا این الگوریتم دارید، دریغ نکنید.

پی‌نوشت ۲: توضیحات خوب کمانگیر را در اینجا بخوانید.

 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,951,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: