Loading...

تغییر چهره بی‌درنگ به یاری فناوری

 

برای اینکه یک بازیگر به شکل یه شخصیت مشهور درآید، باید ساعت‌ها مدید گریم سنگین را تحمل کند. حتی برای اینکه عکس یک نفر، شبیه کس دیگری شود، باید دانش خوب فوشاپ داشت و دقایق زیادی را صرف کرد.

اما یک فناوری جالب و سرگرم‌کننده که ممکن است روزی در اختیار همه ما قرار بگیرد، این روند را تغییر می‌دهد.

این فناوری نوعی گریم سه‌بعدی و یک تاتوی دیجیتال صورت است و FaceTracker نام دارد که در واقع یک API مبتنی بر C/C++ که کارش تعقیب و تعویض و جایگزینی بی‌درنگ چهره است.

در این فناوری، چهره‌ای در نظر گرفته می‌شود، نرم افزار، ویژگی‌های بارز و شاخص چهره را استخراج می‌کند و وارد یک پایگاه داده می‌کند. سپس، شخصی جلوی وب‌کم می نشنید و میمیک‌های مختلفی به صورتش می‌دهد، نرم‌افزار به صورت بی‌درنگ میمیک‌های صورت او را تشخیص می‌دهد و به صورت مدل اصلی منتقل می‌کند.

برای اینکه حرف‌هایی که زدم قابل درک باشد، مثال‌هایی می‌زنم، مثلا شما می‌توانید جلوی وب‌کم بنشینید و عکس‌های یک سری آدم معروف را به نرم‌افزار بدهید، بعد شروع کنید به شکلک درآوردن، نرم‌آفزار به صورت بی‌درنگ خصوصیات چهره آن آدم‌های معروف را، روی صورت شما می‌اندازد.

اما با استفاده از همین FaceTracker، آمده‌اند و کار جالب‌تر و پچیده‌تری انجام داده‌اند. تصور کنید که شما فیلم یک آدم مشهور را در اختیار داشته باشید و نرم‌افزار بتواند همین فیلم را پردازش کند و چهره شخص مورد نظر را تحلیل کند. سپس شما جلوی وب‌کم بنشیند، حرف بزنید و حالت‌های مختلفی به صورتتان بدهید.
نرم‌افزار این توانایی را دارد که میمیک‌های صورت شما را به صورت آن آدم مشهور منتقل کند. تصور کنید که چه کارهای جالبی که نمی‌شود کرد!

مثلا در اینجا یکی، یک فیلم مصاحبه کامرون دیاز را از اینترنت گرفته و با استفاده از نرم‌افزار، هر حالتی که به صورتش بدهد، به چهره کامرون دیاز منتقل می‌شود:

حتی می‌شود کار جالب‌تری کرد و میمیک‌های صورت یک آدم مشهور را در یک فیلم، وارد یک فیلم دیگر کرد. مثلا در اینجا میمیک‌های صورت کامرون دیاز وارد صورت جان مالکوویچ در فیلم «جان مالکوویچ بودن» می‌شود!

شما می‌توانید با رفتن به اینجا و ایمیل به توسعه‌دهنده FaceTracker ، آن را دانلود و آزمایش کنید. اگر توانستید این کار را انجام بدهید، حتما من و خوانندگان یک پزشک را در جریان بگذارید.

توصیه می‌کنم، حتما این فیلم و این فیلم را ببینید.




نظرات

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 194,381,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: