Loading...

شش دلیلی که شما باید زبان بدن تان را تقویت کنید

وقتی در مدرسه یا سر کار هستیم، به ما یاد می دن که چطور بهتر از کلمات استفاده کنیم. یاد می‌گیریم که چطور کلمات و زبانی که استفاده می‌کنیم تاثیرگذار باشن. یاد می‌گیریم که زنجیره‌ای هوشمندانه از کلمات را برای به دست گرفتن ابتکار عمل و همچنین ارتباط زیرکانه بسازیم. اما همین که بزرگ می شویم درخواهیم یافت که ذره‌ای فراتر برای بهتر کردن نوع ارتباط برقرار کردن قدم برنداشتیم. کمی عجیب است که…

۱ . …کلمات فقط ۷ درصد از ارتباطات را می سازند.

مابقی تن صداتون هست (۳۸%) و زبان بدن تون (۵۵%). این آماری است بر اساس تحقیقاتی که توسط آلبرت مهرابیان پروفسور بازنشسته دانشگاه UCLA انجام شده است. البته این آمار و ارقام می‌تواند بسیار متفاوت باشد زیرا بستگی به موقعیت و شرایط دارد و موضوعی که مورد بحث است (برای مثال به وضوح با تلفن حرف زدن بسیار با چهره به چهره حرف زدن فرق دارد) اما به هر حال زبان بدن بخش بسیار مهمی در ارتباطات محسوب می شود.

۲ . به جذابیت خود بیافزایید.

مهم نیست که چه می‌گویید، مهم اینه که چطوری اونچه می‌خواهید بگین را بیان کنید. حالت بهتر، زبان بدنی شکوفا در ابراز اونچه می‌خواهید بگید و زبان بدنی که کنترل شده و متمرکز باشد می‌تواند هر کسی را جذاب‌تر کند، نه تنها در روابط دوستانه بلکه در نوع ارتباط برقرار کردن با دوستان جدید یا در مصاحبه‌های شغلی و قرارهای تجاری می‌تواند موثر باشد.

۳ . احساسات شما وابسته به زبان بدن شماست.

احساسات به صورت وارونه هم عمل می کنند. اگه احساس خوبی داشته باشید لبخند می زنین. اگه به خودتون فشار بیارین که لبخند بزنین پس احساس خوبی به شما دست خواهد داد. اگه حس کنید که خسته و وارفته باشید به صورت بی حال و خواب آلود واکنش نشان می دهید. اگه بی حال و شل و ول نشسته باشید در گوشه ای به شما حس خسته بودن و منفی بودن دست خواهد داد. فقط تلاش کنین که ۵ دقیقه راحت روی صندلی تون بنشینید و این گونه انرژی متفاوتی به شما انتقال داده می شود نسبت به حالتی که به صورت نیمه خوابیده روی صندلی تون می نشینید.

۴ . پیام‌های درهم ریختهتان را کاهش دهید.

اگه در یک مصاحبه شغلی شرکت کردین و با صدایی ثابت و با اعتماد به نفس حرف‌هایی را که باید می زنید ولی زبان بدن شما آن گونه که باید نباشد آن وقت کارفرمایان تان شاید این حس را پیدا کنند که شما عصبی هستید یا بسیار محافظه کار عمل می‌کنید و آن زمان است که با حرفی که می زنید ناهمخوان خواهید شد (و احتمالا باید قید این شغل را بزنید).اونچه که شما نیاز دارین این است که صداتون، اون چیزی که می گین و زبان بدن تون با هم همخوانی داشته باشند و یک چیز را بگویند.

۵ . مهارت های ایجاد ارتباط با دیگران خود را ارتقاء بدهید

اگه بتونین زبان بدن تون را اصلاح کنید اون وقت می‌تونین افکاری که در مغزتون در جریان هستند رو به روش آسان‌تری ابراز کنید. به آسانی می‌تونین که یک پل ارتباطی با دیگران ایجاد کنید. وقتی که به صورت درست و قدرتمندانه از زبان بدن مناسب استفاده کنید آن وقت مهارت‌های ایجاد ارتباط‌تون بسیار متمرکزتر و بهتر خواهد شد.

۶ . اولین تاثیرگذاری بهترین نوع در تاثیر گذاشتن است.

برای در یاد ماندن بهترین کار همان تاثیرگذاری اولیه هست، حتی اگر مایل به انجام آن نباشید. همگی ماها اولین تاثیر یک آدم جدید که یک تصویر ذهنی از خلق و خویش در ذهن مان تصویر کند را به یادهای مان خواهیم سپرد. این تصویر از شما در یادها خواهد ماند. با داشتن هنر استفاده از زبان بدن شما می‌توانید به دیگران تصویر ذهنی بهتری منتقل کنید.

در مطالب بعدی راجع به Body Language صحبت بیشتری خواهیم کرد . ضمن اینکه توصیه می‌کنم این دو مطلب زیر که در رابطه با زبان بدن هستند را حتما مطالعه کنید، این دو مورد مربوط به برنامه‌ جنجالی ۹۰ که علی دایی مهمان آن بود می‌باشند .
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 201,775,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: