Loading...

معرفی سریع ترین دوربین جهان

صدای ایران: شاید در برنامه هایی مثل “توقف زمان” یا Time Warp فیلمهای حرکت آهسته بسیار حیرت انگیزی را دیده باشید که برخی اتفاقات عادی مثل ترکیدن یک بادکنک یا شکستن الوار را بسیار جالب و خیره کننده نشان می دهد و از خودتان پرسیده باشید که در این گونه فیلم ها از چه دوربین هایی استفاده می شود. در این گونه فیلم ها دوربین هایی با سرعت بسیار بالا که می تواند تا هزار فریم بر ثانیه را ضبط کنند استفاده می شود (دوربین های معمولی حدود 30 فریم بر ثانیه سرعت دارند) و وقتی با سرعت معمولی 30 فریم بر ثانیه آنها را پخش کنید تصاویر با کیفیت بالا و سرعت پایین بسیار جذاب به نظر می رسند. اخیراً شرکت فانتوم سریعترین دوربین دنیا را که Phantom v1610 نام دارد معرفی کرده است..

 

این دوربین قابلیت ضبط فیلم با سرعت خیره کننده 1 میلیون فریم بر ثانیه را داراست. برای اینکه تصوری از سرعت این دوربین داشته باشید فرض کنید که اگر با این دوربین بخواهید 3 ثانیه فیلمبرداری کنید و آن را به سرعت عادی 30 فریم در ثانیه تبدیل کنید طول فیلم تقریباً 28 ساعت خواهد شد!

البته این دوربین محدودیت 16 گیگاپیکسل در ثانیه را دارد یعنی در هر ثانیه حدود 16 میلیارد پیکسل را می تواند ضبط کند و بنابراین اگر بخواهید فیلمها را با یک میلیون فریم بر ثانیه ضبط کنید باید وضوح تصویر را تا 128 در 16 پیکسل پایین بیاورید که برای برخی سوژه ها اصلاً مناسب نیست. به همین ترتیب هرچه وضوح تصویر را بالا ببرید سرعت پایین تر می آید و در کیفیت بسیار خوبHD 1280×720 به سرعت 18100 فریم بر ثانیه و در کیفیت خوب 640×480 به سرعت 43400 فریم بر ثانیه می رسید که این سرعت هم در مقایسه با دیگر دوربین ها بسیار عالی به نظر می رسد.

در حال حاضر درباره زمان عرضه و قیمت این دوربین حرفی زده نشده است اما به نظر می رسد قیمت بسیار بالایی داشته باشد.

منبع: gizmodo

 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,639,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: