Loading...

کفشی مجهز به نیروگاه برق انفرادی

به دنبال کاهش سوخت های فسيلی در سراسر کره زمين، برای توليد انرژی برق مورد نياز در مقياس های بالا نگاه های زیادی به سمت احداث نیروگاه های خورشيدی، هسته ای و بادی جذب شده است.

 

همچنين برای توليد برق در مقياس های پايين (ميلی وات) تکنیک هايی نظیر پيزو الکتریک به کار گرفته می شود. اما آیا تاکنون فکرش را می کرديد که بتوانيد یک نيروگاه کوچک توليد برق در کفشتان داشته باشید!

 

محققین دانشگاه UW-Madison در یک فن آوری جديد که آن را reverse electrowetting نامگذای کردند، روش جدید توليد انرژی برق در مقياس وات را ارائه کرده اند. البته لازم به توضيح است که این نيروگاه یک ايستگاه کاملا شخصی و انفرادی است و تنها می تواند نياز برق یک نفر را برآورده سازد.

 

در این روش از يک فلز مايع به نام galinstan که فلزی غير سمی است و هیچ خطری ندارد استفاده می شود. این فلز تاکنون در ساخت ترمومترها(حرارت سنجها) کاربرد داشته است.

 

قرار است که اين فلز در جداره کفش در محل پاشنه و کف پا جاسازی شود تا با پوشیدن آن و راه رفتن, جریان برق تولید شود. اين برق بين ۱۰ تا ۲۰ وات خواهد بود و در یک باتری که دقيقا در وسط کفش جاسازی شده، ذخیره خواهد شد. از این ميزان برق می توان برای شارژ باتری تلفن همراه و ديگر گجت های کوچک نظير مدیا پليرها استفاده کرد.

 

تنها کافی است که کفش را پوشيد و شروع به راه رفتن کنید. تصورش را بکنید که برای استفاده از برق ذخيره شده در این باتری یک پورت USB در جداره کفش تعبيه شود. برای اینکه گوشی خود را شارژ کنيد لازم است که خم شوید و کابل شارژ گوشی را به کفش خود وصل کنید!

 

این شرکت قرار است طرح خود را با عنوان inStep Nanopower تجاری کند و نمونه های این کفش را برای سربازان و کشاورزان بسازند تا در بيابان و يا زمین های کشاورزی بتوانند برای شارژ وسایلشان چند واتی برق در اختیار داشته باشند.

 

البته هنوز مشخص نيست که چه مسافتی بايستی طی شود و اين کفش پس از توليد با چه قیمتی قرار است به بازار عرضه شود. اما به محض تولید می توانیم نمونه های آن را علاوه بر کفش فروشی ها، در کنار شارژ های فانتزی موبایل فروش ها نيز بیابیم.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,830,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: