Loading...

بیسین یک ماده طبیعی برای نگهداری غذاها تا ابد

بیسین

صدای ایران: هر ماده غذایی را می توان در دمای اتاق یا یخچال تا مدت معینی نگهداری کرد و یکی از دلایل وجود میوه های مختلف در فصول مختلف سال نیز همین موضوع است اما اگر بخواهیم در شب یلدا هندوانه شیرین میل کنیم یا در تابستان انار تازه داشته باشیم چاره چیست؟ به تازگی میکروبیولوژیست های دانشگاه مینه سوتا به سرپرستی دکتر  ایرلندی Dan O’Sullivan به صورت اتفاقی ماده ای طبیعی را تولید کردند که با تزریق آن درون مواد غذایی می توان آنها را برای سالها به صورت تازه نگهداری کرد و این ماده را بیسین Bisin نام گذاری کردند. بیسین تغییری در شکل و ظاهر مواد پدید نمی آورد (تصویر بالا نمادین است) و بر طبق تحقیقات برای بدن ضرری ندارد همچنین بیسین قابلیت از بین بردن باکتری های مواد غذایی را دارد و از رشد E.coli ها ، سالمونلا ها و لیستریا ها که آفت های معمول مواد غذایی هستند جلوگیری می کند. . لیستریا همچنین باکتری شایع در لبنیات است که سالانه حدود 500 نفر را در امریکا می کشد. دکتر سالیوان می گوید: “ما یک ماده شیمیایی را به غذا اضافه نمی کنیم این یک ماده طبیعی است.”

بیسین اختراع یا شاید کشف بزرگی در صنعت غذایی است که می تواند عادت های غذایی ما را تغییر دهد و همچنین از مسمومیت غذایی نیز جلوگیری کند. در حال حاضر تحقیقات بر روی ضرر ها و عوارض احتمالی این ماده هنوز ادامه دارد و در صورتی که ضرر قابل توجهی برای بدن در این ماده کشف نشود تا حدود 3 سال دیگر به شرکت های اصلی تولید و پخش مواد غذایی بیسین فروخته می شود تا در هر فصلی میوه دلخواه خود را داشته باشیم و شاید پیتزاها و همبرگر ها را به صورت تازه و آماده از سوپرمارکت محله مان خریداری کنیم. وقتی بدانید که تنها در انگلیس سالانه مقدار غذایی با ارزش 5 میلیارد یورو ( بیش از 7.6 هزار میلیارد تومان) به علت فساد دور ریخته می شود به ارزش بالای بیسین پی می برید.

منبع: Gizmodo
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,038,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: