Loading...

۱۰ خرید گران‌قیمت گوگل

گوگل با خرید موتورولا امپراطوری خود را قدرت‌مند‌تر از قبل ساخت. این گران‌قیمت‌ترین خرید گوگل محسوب می‌شود. گوگل طی ۱۰ سال گذشته بیش از ۱۰۰ کمپانی را خریداری کرده است؛ اما گران‌قیمت‌ترین خریدهای گوگل در این بین کدامند؟ در ادامه ۱۰ خرید بزرگ گوگل را با هم مرور می‌کنیم:

۱- dMarc

در ژانویه ۲۰۰۶ گوگل شرکت تبلیغات تلویزیونی dMarc را با قیمت ۱۰۲ میلیون دلار خریداری کرد. گوگل dMarc را با AdSense ادغام کرد.

۲- On2

بعد از انجام مذاکرت بین دو کمپانی، گوگل شرکت ویدیویی On2 را در فوریه ۲۰۱۰ با قیمت ۱۳۳ میلیون دلار خریداری کرد. گوگل با استفاده از کدک‌های ویدیویی طراحی شده توسط On2 به بهینه‌سازی فرمت ویدیویی WebM پرداخت.

۳- Slide.com

گوگل کمپانی وب دویی Slide.com را در آگوست ۲۰۱۰ با قیمت ۱۸۲ میلیون دلار خریداری کرد. این کمپانی که توسط Max Levchin موسس PayPal تاسیس شده بود به عنوان بزرگ‌ترین توسعه دهنده ترد-پارتی اپلیکیشن‌های فیس‌بوک شناخته می‌شد.

۴- Admeld

گوگل در ژوئن ۲۰۱۱ و با قیمت ۴۰۰ میلیون دلار Admeld را خرید. تخصص این شرکت بهبود بازده تبلیغات آنلاین از طریق ساده کردن نمایش آن‌ها بود. گوگل Admeld را با خریدهای دیگر خود یعنی DoubleClick و Invite Media ادغام کرد.

۵- Postini

در جولای ۲۰۰۷ گوگل شرکت Postini را با قیمت ۶۲۵ میلیون دلار خریداری کرد. تخصص این شرکت در زمینه امنیت و بایگانی وب بود که سرویس‌های رایانش ابری و اسپم‌فیلترها را تامین می‌کرد. گوگل بلافاصله آن را با جی‌میل ادغام کرد.

۶- ITA

گوگل شرکت نرم‌افزاری ITA Software که در زمینه صنعت توریسم فعالیت می‌کرد در جولای ۲۰۱۰ با ۷۰۰ میلیون دلار خریداری کرد. گوگل از نرم‌افزار ITA برای بهبود موتور جستجوی خود در زمینه پروازها و مسافرت‌ها استفاده کرد.

۷- AdMob

در نوامبر ۲۰۰۹ گوگل شرکت تبلیغات تلفن همراه AdMob را با قیمت ۷۵۰ میلیون دلار خریداری کرد. این کمپانی به گوگل در زمینه بهبود تبلیغات تلفن همراه کمک کرد.

۸- YouTube

پنج سال پیش و در اکتبر ۲۰۰۶ گوگل یوتیوب را با قیمت حیرت‌آور یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون دلار خریداری کرد. اگرچه یوتیوب توسط گوگل ویدیو جذب نشد اما به فعالیت خود به عنوان یک سرویس تابع گوگل ادامه داد.

۹- DoubleClick

در آوریل ۲۰۰۷ گوگل DoubleClick را با قیمت ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار خریداری کرد که به عنوان یک شرکت وابسته، سرویس تبلیغات گوگل را تامین کرده و از AdSense پشتیبانی می‌کند.

۱۰- Motorola Mobility

بخش موبایل شرکت موتورولا تازه‌ترین و گران‌قیمت‌ترین خرید گوگل محسوب می‌شود. گوگل در ۱۵ آگوست با قیمت نجومی ۱۲٫۵ میلیارد دلار Motorola Mobility را در اختیار گرفت. این مبلغ یک سوم کل دارایی نقدی گوگل محسوب می‌شود!

منبع: +
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 202,625,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

نام کاربری:
کلمه عبور: