Loading...

چگونه با کمک فیس بوک 57000 دلار از همسایه تان بدزدید!

چگونه با کمک فیس بوک 57000 دلار از همسایه تان بدزدید!

صدای ایران: یک همسایه زیرک و کلاهبردار در شهر New Castle انگلیس با یک ترفند جالب موفق شد در طول 2 سال بیش از 57000 دلار را از همسایه ساده خود کلاهبرداری کند تا از آن پول در عادت های قماربازی خود استفاده کند. Iain Wood ابتدا از طریق فیسبوک قربانی را تحت نظر گرفت ، سپس ایمیل او را دزدید و از طریق اطلاعات شخصی فرد مذکور توانست از او چنین مبلغ هنگفتی را دزدی کند. وود به هیچ عنوان یک هکر قدرتمند فیسبوک یا ایمیل نبود و با روشی که ممکن است برای شما نیز پیش بیاید اقدام به دزدی ایمیل قربانی کرد.

او ابتدا تمامی پست ها و مکالمات رد و بدل شده بین قربانی و دوستانش را تا جایی که عمومی بود به مدت روزانه 18 ساعت در فیس بوک و Friends Reunited دنبال می کرد تا اطلاعات شخصی زیادی را کسب کند سپس تنها با دانستن آدرس ایمیل قربانی و استفاده از گزینه Forgot Password یا فراموش کردن پسورد ادعا می کرد که پسورد ایمیل خود را فراموش کرده است سپس به راحتی با دانستن نام اعضای خانواده، غذا مورد علاقه، تاریخ دقیق تولد، نام خدمتکار یا … پسورد را به کلمه دلخواه خود تغییر می داد و به این ترتیب بدون هیچگونه علم شبکه یا هک اقدام به دزدی ایمیل قربانی کرد و به دست آوردن پسورد اکانت اینترنتی بانکی قربانی با داشتن این اطلاعات و ایمیل زیاد مشکل به نظر نمی رسد.

همانطور که مشاهده کردید این اتفاق ناگوار ممکن است برای شما نیز پیش بیاید اما چاره چیست؟ چند نکته را برای افزایش امنیتتان متذکر می شویم:

-          هیچ گاه تمام اطلاعات شخصی خود را در فیس بوک و دیگر شبکه های اجتماعی به صورت عمومی  یا Public قرار ندهید

-          سوالی که برای فراموشی پسورد انتخاب می کنید را فقط خودتان بلد باشید و آن را هیچ جا فاش نکنید.

-          به هیچ عنوان پسورد سایت های مختلف را مشابه هم انتخاب نکنید

-          پسورد سایت های حیاتی تر را سعی کنید از ترکیب عدد و حروف  و تا حد ممکن غیر قابل حدس زدن انتخاب کنید. سال تولد، نام خانوادگی و شماره تلفن به هیچ وجه پسورد های مناسبی نیستند.

-          هنگام وارد کردن پسورد در سایت های مختلف حتماً از واقعی بودن آدرس در نوار آدرس اطمینان حاصل کنید.

منبع خبر: Gizmodo

 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 202,626,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: