Loading...

ده درسی که وبلاگ نویسان می توانند از دالایی لاما یاد بگیرند

Annabel Candy یک طراح وب و وبلاگ نویس است که داستان‌های سفرهای خودش و همچنین نکات وبلاگ نویسی را می‌نویسد .اون در یک ملاقات با دالایی لاما درس‌های عالی برای وبلاگ‌نویسان ذکر کرده که در ادامه با این نکات ارزشمند آشنا می‌شویم :

اخیرا دالایی لاما در ساحل سانشاین ِ استرالیا به دیدنم آمد. خب، اختصاصا برای دیدن من نیامده بود بلکه هزاران نفر با ماشین، مایل ها رانندگی کردند، یا در اتوبوس ها مچاله شدند تا در زیر نور شدید آفتاب به حرف هایش گوش دهند.

آن جوری که انتظار داشتم نبود.  من به Toastmasters پیوسته بودم تا بتوانم یک سخنران در جمع شوم ولی نمی دانستم که به چند واحد دالایی لاما دانی هم نیاز داشتم. حرف زدنش زیاد تمیز و مرتب نبود ولی پیامی که در حرف هایش نهفته بود مثل کریستال شفاف بود و بسیار روشن و واضح بود  که چرا این چنین هوادارنی را برای خودش داشت حتی بدون داشتن حمایت رسانه های گروهی.

اینجا انسانی است که نیازی به بلاگ نویسی برای سازمان دادن تجارتش یا سود بیشتر یا محکم کردن جایگاهش به عنوان یک حرفه ای در زمینه ی کاری اش، ندارد.  او هم اکنون رهبر معنوی مردم جهان است.

او همچنین بلاگ نویسی هم نمی کند ولی دالایی لاما برای بلاگ نویسان درس های بسیاری دارد.

۱ . کمی روحیه شوخ طبعی داشته باشید.

پرچم های دعا بر روی سِن کمی پایین تر از حد معمول بسته شده بودند و دالایی لاما از پشت آنها زیر چشمی مردم را می دید، این کار او باعث خندیدن جمعیت شد. آنگاه او نگران رقصنده‌های بومی شد که پوشش کم قرمز رنگ لباس هایشان باعث حس سرما در آنها نشود.

خشک بودن دیگر کافی است، انواع سبک های آموزشی در دور و اطراف بسیار فراوان است. با شوخ طبعی برخورد کردن باعث درک بهتر دیگران می‌شود و همچنین باعث می‌شود مردم برای بررسی مجدد چنین وبلاگ‌هایی تمایل بیشتری داشته باشند، وبلاگ نویسان باید تمام سعی و تلاش شان در ساخت چنین بلاگ‌هایی باشد.

۲ . فروتن باشید.

یک مبل راحتی بر روی سِن بود که دالایی لاما وقتی با جمعیت حرف می‌زند بر روی آن لم دهد. دالایی لاما مرد پیری است و گفت به دلیل اینکه حضار نمی‌توانند به درستی او را ببینند ترجیح می‌دهد ایستاده در زیر نور شدید خوشید جایی که بینندگان و حضار بهتر او را می‌بینند سخنانش را بگوید.

بلاگ نویسی همه اش در مورد ارتباطات و در تعامل، با خوانندگان است و حاضر و آماده بودن در وبلاگ و رسانه جمعی مورد علاقه کاربران است.

۳ . دارای خصوصیات انسانی باشید.

دالایی لاما در مورد تشریفات مطمئن نبود. او حتی نمی دانست اول بایست خودش صحبت می کرد یا کسی او را نخست معرفی می‌کرد سپس حرف‌هایش را بزند. او تنها یک انسان معمولی بود که تلاش می‌کرد بهترین عملکرد را داشته باشد.

همه‌ی ما اشتباه می‌کنیم، اشتباهات املائی و لینک‌های فراموش شده در بلاگ نویسی. تنها اشتباهاتتان را بشناسید و بهترین تلاشتان را بکنید که آنها را اصلاح کنید.

۴ . لبخند بزنید.

شاد باشید و شاد بودنتان را نشان بدهید. خیلی‌ها دوست دارند با شما باشند. این اصل برای دالایی لاما صدق می کند کسی که شادی و شاد بودن را با خود به هر جا که می‌رود می‌برد.

آیا دوست دارید با افرادی که شاد هستند کار کنید و باشید؟ پس اطمینان حاصل کنید که وبلاگتان و تصویر گراواتارتان دوستانه و گشاده رو است.

از تصاویری استفاده نکنید که شما خونسرد و باحال به تصویر می کشند… در این صورت ممکن است عبوس، ناراحت یا بی حوصله نمایان‌گر شوید البته اگر خونسرد و باحال هستید قضیه فرق می کند.

۵ . خودتان باشید.

می توانید سرتان را بتراشید مثل دالایی لاما، عینک قطور به چشم بزنید  و چین و چروک های عمیق بر روی صورت و بازو داشته باشید. واقعا این جور جزئیات مهم نیستند. تا زمانی که شما “شما” باشید، مردم فقط خصوصیات خوب شما را به یاد می‌سپارند مثل: لبخندتان، برق چشم هایتان و فروتنیتان.

خیلی چیزها می‌توان درباره اعتبار “خودتان بودن” در بلاگ نویسی و رسانه‌های گروهی گفت که می‌تواند به بهتر کردن نوع بلاگ نویسی شما بیافزاید.


۶ . از اعماق قلب‌تان حرف بزنید.

دالایی لاما نیازی ندارد که حرف‌هایش را از درون نوشته‌هایی که همراه دارد بخواند. حرفی که می‌خواهد بگوید در قلبش و روحش نهفته است. ما می دانیم که به آنها ایمان و اعتقاد قلبی دارد.

وبلاگ نویسان نیاز دارند که به پیامی که می خواهند برسانند ایمان داشته باشند و با آن برخورد احساساتی داشته باشند. در واقع شما باید در مورد چیزی که به آن عشق می ورزید بلاگ نویسی کنید زیرا باعث بلاگ نویسی تان در بلندمدت می شود. آن زمان است که احساس، از وبلاگ تان، از نوشتارتان از پادکست هایتان مانند نور می ترواد.

۷ . زمان بگذارید.

در گفتار دالایی‌ لاما شما هیچ گونه حس عجله ای نمی‌بینید. زمانی او باید در مورد حرفی که می زند کمی تامل و فکر کند پس مکث می‌کند.

از حس عجله در بلاگ نویسی استفاده نکنید، نیازی نیست همپای دیگر وبلاگ نویسان مدام بنویسید. من در هفته یک پست می نویسم (البته در وبلاگ شخص‌ام هفته‌ای دو بار) چون من باید درباره‌ی چیزهای دیگر هم بنویسم و دوست دارم زمانی که صرف پست هایم می کنند باعث شود این پست ها در بهترین نوع نوشتار و پیام خود باشند.

وبلاگ نویسی یک سرمایه گذاری بلند مدت است که شما نیاز دارید صبور باشید تا نتیجه اش را ببینید.

۸ . از کمک دیگران استفاده کنید.

دالایی لاما دوستی داشت در کنار دستش که وقتی کلمه‌ای به درستی در ذهنش نمی آمد درگوشش به او می گفت.

وبلاگ‌نویسان باید از خرده چیزهایی که به سختی پیدا می کنند کمک بگیرند. برای بعضی ها ممکن است طراحی وبلاگ‌شان باشد، برای یکی ممکن است کمک در خلق محتوا باشد و دیگری کمک در زمینه شبکه‌های اجتماعی باشد.

بپذیرید که شما همه کارها را قادر نیستید انجام بدهید، آن خرده کارهایی که می توانید انجام دهید را بکنید آن کاری که از انجامش لذت می‌برید و در همین زمینه به دیگران یاری و کمک برسانید.


۹ . پیامی منسجم و جهان شمول داشته باشید.

هزاران تن منتظر سخنان دالایی لاما بودند زیرا پیام صلح و محبتش مانند کریستالی شفاف بود.

وبلاگ‌نویس بایستی اول از همه بر روی پیامش کار کند قبل از آن که بخواهد آن را برای خیل انبوهی از خوانندگان به اشتراک بگذارد.


۱۰ . از داستان ها و حکایات استفاده کنید تا بتوانید به دل مردم پل بزنید.

دالایی لاما داستانی درباره مردم سرزمینی گفت که در زمان سیلی که در شهرشان به وقوع پیوسته بود چگونه با هم در دوستی و همکاری، کمک به یکدیگر و اعتماد متقابل به هم بودند.

بلاگ نویس بایستی قوه تخیل خوانندگانش را تحت اختیار بگیرد و به آنان تشبیهات واضحی ارائه دهد تا خوانندگان بتوانند منظور را درک کنند. داستان گویی بهترین روش است که خوانندگان را مجاب کند متن را کامل تا انتها مطالعه کنند.

آیا مشهور بودن دالایی لاما در شما به عنوان یک بلاگ نویس طنین انداز شد؟ دیگر چه چیزهایی می توانید از دالایی لاما یا دیگر رهبران الهام آمیز دنیا آموخت؟ شما به ما بگویید.
نظرات

 

  • این آقا لازم نکرده برای وبلاگ نویسان پیام بفرسته جای اینکارا در قبال خون این همه مسلمان میانماری (را که بودائیان وحشی با سوزاندن و آواره کردن و جنایاتشان مایه ی عذاب انسانیت شده ) را پاسخگو باشه خون این همه آدم بگردنشه توصیه به شوخ طبعی میکنه لعنت به این بی شرفا
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 199,791,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: