Loading...

چگونه می‌توان کاربر حرفه‌ای گوگل پلاس شد؟

  آیا فکر می‌کنید که در مورد گوگل پلاس هم چیز را می‌دانید و با همه ظرایف کار با آن آشنا هستید؟ شاید این طور باشد. اما در این پست قصد داریم تعدادی ترفند و نکته مفید در مورد این شبکه اجتماعی تازه را به هم مرور کنیم، شاید بعضی از آنها برای شما تازگی داشته باشد و شما را مبدل به کاربر حرفه‌ای تر گوگل پلاس کند:

۱. اطلاعات بیشتری در قسمت پروفایل پاپ-آپ خود بگذارید: برای اکثر استفاده کنندگان گوگل پلاس، شما فقط یک «پاپ آپ» حاوی توضیحات مختصری مانند نام شرکت شما٬ حرفه یا مکان زندگی هستید. اما با هک کوچکی شما خواهید توانست، توضیحات بسیار بیشتری در مورد خود به اشتراک بگذارید.

به قسمت ویرایش یا ادیت پروفایل رفته و به قسمت Employment بروید و در قسمت Employer Name توضیحاتی را که میخواهید نوشته و تیک جعبه Current را بزنید. حال هر چیزی که در آنجا نوشته باشید در پاپ آپ پروفایل شما نشان داده خواهد شد.

۲.برنامه‌ریزی با حلقه‌ها: حلقه‌ها، یکی از ویژگی‌های خوب گوگل پلاس هستند، شما به کمک حلقه‌های می‌توانید دوستان و آشنایان خود را به سرعت به گروه‌های مختلف تقسیم کنید اما از حلقه‌ها، می‌توان استفاده‌های دیگری هم کرد!

حلقه‌ها می‌توانند برای برنامه‌ریزی بسیار مفید باشند. شاید متوجه شده باشید که می‌توانید حلقه‌های خالی هم داشته باشید، به کمک حلقه‌های خالی شما می‌توانید کارهای جالبی بکنید.

مثلا می‌توانید به قسمت Circles رفته و یک حلقه خالی با نام «بوک مارک» بسازید و لینک‌هایی را که می‌خواهید بعداً سری به آنها بزنید، در آنجا انبار کنید یا یک حلقه با نام “Read Later “ بسازید و مطالبی را که می‌خواهید بعداً سر فرصت بخوانید، در آن برای خودتان به اشتراک بگذارید.

۳.روی یک آواتار کلیک کنید تا آواتارهای قبلی را نیز ببینید:‌ یکی از جالب‌ترین امکانات گوگل این است که شما از قسمت پروفایل هر شخص می‌توانید همه عکس‌های پروفایل هر شخص را که او به تدریج در طول زمان برای خودش انتخاب کرده و مورد استفاده قرار داده، مرور کنید.

شما می‌توانید این کار را با کلیک کردن روی آواتار هر شخص در قسمت پروفایل شخص انجام دهید.

پروفایل این کاربر می‌تواند نمونه خوبی باشد.

۴.از اشتراک پستتان جلوگیری کنید: یکی از امکانات جالب و مفید گوگل این است که شما می‌توانید یک مطلب را عمومی (Public) یا خصوصی کنید (limited). شما می‌توانید هر مطلب را با یک نفر یا با کل دنیا به اشتراک بگذارید.

اما همین ویژگی ممکن است در مواردی خوشایند نباشد، چرا که ممکن است یک نفر پست خصوصی شما را با کسانی که نمی‌خواهید «به اشتراک بگذارد.

گوگل برای حل این مشکل نیز چاره‌ای اندیشیده، اگر می‌خواهید پستی را که منتشر کرده‌اید کسی دوباره به اشتراک نگذارد، روی آیکن منو در گوشه بالا سمت راست پست کلیک کنید و روی گزینه ی Disable Reshare کلیک کنید. البته این گزینه امکان “+Mention” را نیز خاموش می‌کند.

همچنین شما میتوانید قسمت نظرات را هم خاموش کنید برای این کار در همان منو روی گزینه Disable Comments کلیک کنید.

۵. لینک کردن پست‌ها: شاید بخواهید لینک یک پست را پیدا کنید تا در اختیار دیگران نیز بگذارید. برای این کار، اگر پست عمومی است، روی آیکن منو در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید و روی گزینه Link to This Post کلیک کنید. ولی اگر پست به صورت عمومی منتشر نشده روی تاریخ و زمان پست کلیک کنید؛ البته دیدن این پست توسط لینک مورد نظر برای همه مقدور نخواهد بود.

۶. Drag and Drop یا «کشیدن و رها کردن» مطالب و عکس‌ها برای منتشر کردن: اگر می‌خواهید یک صفحه٬عکس یا مطلبی را که در برگه tab با پنجره دیگری باز کرده‌اید منتشر کنید، ابتدا روی قسمت Share کلیک کنید تا باز شود سپس روی مطلب لینک یا عکس مورد نظر کلیک کنید و بکشید روی جعبه Share و منتشر کنید.

۷.حلقه‌هایتان را مخفی کنید: گوگل پلاس همه کسانی را که شما در حلقه‌هایتان دارید و یا شما را در حلقه‌هایشان دارند، برای همه کاربران نمایش می‌دهد.

اما شاید شما نخواهید که دیگران از دوستی‌های پلاسی شما شردربیاورند و در آنها کنجکاوی کنند، برای اینکار در قسمت Profile روی گزینه آبی رنگ Edit Profile کلیک کرده و به روی قسمت حلقه‌ها بروید و کلیک کنید، حال می‌توانید انتخاب کنید چه کسی حلقه‌هایتان را ببیند و چه کسی نبیند.

۸. اشخاص را در مورد انتشار یکی از مطالبتان آگاه کنید: شاید بخواهید اعضای یکی از حلقه‌هایتان در مورد یکی از پست‌هایتان مطلع کنید، گوگل برای انجام این کار نیز راه حل‌ای ارائه داده.

روی حلقه‌ای که می‌خواهید اعضایش را مطلع کنید در قسمت Share کلیک کنید، در جعبه‌ای که باز می‌شود روی گزینه Notify About This post کلیک کنید، در نتیجه به اعضای حلقه مورد نظر یک ایمیل حاوی پست شما ارسال خواهد شد.

۹.جلوه گذاشتن (افکت) روی عکس‌ها در گوگل پلاس: آیا می‌دانستید شما می‌توانید در گوگل پلاس روی عکس‌هایتان جلوه بگذارید و آنها را ویرایش کنید؟
روی یکی از عکس‌هایتان در گوگل پلاس کلیک کنید و در قسمت پایین عکستان روی گزینه Action کلیک کرده و در منوی باز شده روی Edit Photo کلیک کنید، حال در منوی کناری می‌توانید از بین جلوه‌های مختلف یکی را انتخاب کنید. در ضمن گزینه I’m Feeling lucky نیز به صورت شانسی یک جلوه را انتخاب می‌کند.

۱۰. تمام آدرس‌های گوگل پلاس: در حال حاضر گوگل پلاس، ۳ آدرس مختلف دارد که شاید مخصوصاً برای ما کاربران ایرانی مفید باشد!

http://google.com/+

http://plus.google.com

http://google.com/plus

درضمن آدرس http://plus.google.com/me شما را مستقیماً به پروفایلتان می‌برد.

منبع
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8953 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 178,091,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: