Loading...

مروری بر بازی Angry Birds، اين پرنده های خشمگين

 

این پرنده های خشمگین اولین سرگرمی بیش از 75 میلیون نفر از ابناء بشر هستند. هر روز كاربران، 200 میلیون دقیقه معادل با 16 سال در هر ساعت از عمر خود را صرف بازی با این پرنده ها می كنند. 3 میلیون خوك منفجر شده اند. این بازی با انتخاب شدن به عنوان برترین نرم افزارٍ فروشی در اپ استور، در هفته اول 150،000 نسخه فروش داشت. فیلم Angry Birds Rio‌ در یك آخر هفته 500،000 بار دیده شد. كل ویدیوهای رسمی این بازی بیش از 27 میلیون بار دیده شده است. ارزش این برند بیش از 50 میلیون یورو برآورد شده است و این در حالی است كه برای ساخت این بازی مبلغی نزدیك به 100،000 یورو هزینه شده است.

در جزیره ای در اقیانوس آرام، هدف پرتاب كردن اسكادرانی از پرنده های كامی كازه بر روی خوك های سبز رنگ است. این پرنده ها از دزدیده شدن تخم مرغهایشان توسط خوك ها (چرا خوك؟ آنفولانزای خوكی یادتان هست؟ در زمان انتشار، این نوع از آنفولانزا در بین پرندگان شیوع پیدا كرده بود و به همین دلیل دشمن پرندگان، خوك ها بودند.) خشمگین شده اند. اما شركت Rio‌ برای رسیدن به این موفقیت نزدیك به 8 سال تلاش كرد. شركت در سال 2003 تاسیس شد و با سرمایه 1 میلیون یورو كار ساخت بازی را آغاز كرد. در آن زمان شركت Rio‌ بازی های مختلفی را برای شركت های بزرگی همچون EA تولید كردند كه تعدادی از آنها نیز با استقبال فراوانی روبرو شدند. شركت به دلیل عدم دسترسی به بازار نمی توانست به صورت مستقیم به تولید و فروش بازی دست بزند.

در سال 2007 با عرضه iPhone و متولد شدن اپ استور مشكل دسترسی به بازار و مشتری حل شد و به همین دلیل این فكر به ذهن موسسین رسید كه بازیی را تولید كنند كه بتواند از این طریق به دست كاربران رسیده و موفقیت خوبی را كسب كنند. در مارس سال 2009، یاككو ایسالو ایده اصلی بازی را مطرح كرد. او تصاویری از پرنده هایی خشمگین را كشیده بود كه بال و پا نداشتند. هر كسی با دیدن این پرنده ها به آنها علاقه مند می شد. گروه شروع به پروراندن ایده حول محور این پرنده ها كرد و در نهایت بازی Angry Birds‌ متولد شد.

 

 

این بازی كه ركورد دار فروش بازی است و همانطور كه در اول نوشته هم آمد دقیقه های بسیاری در روز صرف بازی با آن می شود نتیجه تلاش 8 ساله یك تیم است. تیمی كه تا مرز ورشكستگی هم پیش رفت اما بالاخره تلاشش نتیجه داده و حالا در حال كسب درآمد بسیار خوبی هستند.

 

[منبع] + [منبع] + [منبع]
نظرات

 

 • سلام و درود؛
  دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید.
  http://www.ammarname.ir/link/1876
  ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید .
  موفق و پیروز باشید .
  عمارنامه http://ammarname.ir/—- info@ammarname.ir
  یا علی
 • باتشکرازشماوضمن قبولی طاعات وعبادات شمادوست عزیزآرزوی موفقیت برای شمادارم
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,206,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: