Loading...

دوربین کور!

 دوربینی که در این پست تصویر آن را می‌بینید، دوربینی است که لنز یا حس‌گر ندارد، مجهز به هیچ بخش اپتیک دیگری هم نیست. حتما با خودتان می‌گویید این چطور دوربینی است که این بخش‌ها را ندارد؟ پس چطور عکس می‌گیرد؟

در واقع این دوربین اصلا عکس نمی‌گیرد، بلکه کارش این است که با فشردن دکمه آن، این دوربین می‌گردد و عکس‌هایی را که دیگر عکاسان از منطقه مورد نظر گرفته‌اند، به شما نشان می‌دهد.

احتمالا این دوربین این کار را از طریق مشخص کردن موقعیت به یاری GPS و بعد یک جستجوی اینترنتی انجام می‌دهد.

بله! همان طور که می‌شود حدس زد، شرکت‌های بزرگ دوربین‌سازی مثل نیکون، کانن یا کداک پشت سر این دوربین کور نیستند. این دوربین را طراجی به نام «ساشا پافلیپ» در جریان یک نمایشگاه هنری، در معرض دید مردم قرار داد. این طراح می‌خواست با این کار خود، یادآوری کند که عکس‌ها، ذاتا یک ماهیت خاطره‌ای دارند و به اشتراک گذاشتن عکس‌ها در سایت‌هایی مثل فلیکر، دیگر جزئی از روند عکاسی شده است.

قابل پیشبینی است که این دوربین کاربردی جز نمایش در یک نمایشگاه هنری به عنوان یک ایده و سوژه نداشته باشد و هیچگاه کسی مشتاق نشود که آن را بخرد، اما ایده آن می‌تواند، توسط برنامه‌نویسان برای نوشتن یک اپلیکیشن مورد استفاده قرار بگیرد.

البته ما قبلا اپلیکیشن‌های را سراغ داریم که نصفه و نیمه همین کار را انجام می‌دهند، مثل اپلیکیشن color یا اپلیکیشن Google Googles، اما من اپلیکیشن‌ای که به طور مستقل کار دوربین کور را انجام بدهد، سراغ ندارم، پس منتظر می‌مانیم تا کسی با استفاده از این ایده اپ مستقل کارآمدی بنویسد.

از سوی دیگر اگر مثل من صاحب گجتی باشید که دوربین نداشته باشد ولی توانایی اجرای اپ و اتصال به اینترنت داشته باشد (آی‌پد یک)، این اپ ممکن است بیشتر به کارتان بیاید. این طوری وقتی که خودتان نمی‌توانید عکس بگیرید، دست کم، عکس‌های دیگران را می‌توانید مرور کنید.

منبع
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 180,570,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: