Loading...

محصول دو پزشک گیک: گیمی که فانتزی و پزشکی را در هم می‌آمیزد!

خواندن تکست بوک‌های پزشکی و شرکت در «راندها»ی آموزشی بیمارستانی، باعث نشده است که دو پزشک، دست از علایق گیکی خود بکشند! دکتر آرون متیوز و دکتر فرانسیس کونگ، وقتی به صورت اتفاقی در کالج سلطنتی جراحان در ایرلند، برای نخستین بار با هم ملاقات کردند، خیلی زود دریافتند که هر دو از یک قماش هستند و به دوستان صمیمی تبدیل شدند.

دکتر کونگ قبل از ورود به دانشگاه، آنقدر شیفته گیم بود که آزمایش‌کننده رسمی گیم‌ها بود، دکتر متیوز هرگز نخستین باری را که وارد اتاق کونگ شد از یاد نمی‌برد، اتاق او بهشتی برای گیمرها بود، در اتاق او دو سه کنسول بازی وجود داشت!

بعد از فارغ‌التحصیلی این دو از هم دور شده‌اند، حالا دکتر کونگ در سانفرانسیسکو یک مشاور فناوری اطلاعات در زمینه پزشکی است و دکتر متیوز هم در نیومکزیکو یک متخصص ICU است.

اما این دوری، باعث قطع ارتباط و همکاری آنها با هم نشد. این دو شرکتی را به نام شرکت آموزشی Nerdcore تأسیس کرده‌اند که کارش تلفیق دو موضوع مورد علاقه آنهاست، آموزش پزشکی و فرهنگ گیکی!

نخستین محصول آنها یک در اکتبر سال ۲۰۰۸، یک تقویم مخصوص دانشجویان پزشک بود.شرکت آنها به تازگی بازی جالبی را به نام لبه درمان یا The Healing Blade تولید کرده است که شبیه بازی‌هایی مثل Pokemon است. این بازی، که نسخه‌ای هم برای آیفون دارد، کاربر را به یک محیط فانتزی می‌برد که در آن میکروب‌ها و آنتی‌بیوتیک‌ها، در قالب موجودات اهریمنی و قهرمانان به نبرد با هم می‌پردازند. بازی بعدی شرکت آنها گیمی است که در آن کاربران باید باز روی علایم و نشانه‌ها به تشخیص برسند. ایده‌ال آنها این است که به گیمی شبیه Mass Effect برسند.


آنتی بیوتیک‌های قدیمی، شبیه قهرمانان پا به سن گذاشته‌اند!


این هم کوکسیلا بورنتی عمل تب Q!


ایشان هم کلستردیوم دیفیشیل هستند!


دکتر کونگ (چپ) و دکتر متیوز (راست)

بازی Healing Blade با قیمت ۲۴٫۹۹ دلار، نخستین بار در جریان همایش سالانه دانشجویان پزشکی در ماه مارس در آناهیم کالیفرنیا رونمایی شد. دو پزشک گیک، سفارش داده بودند که ۳۰ نسخه از بازی به محل همایش ارسال شود، اما به خاطر اشتباهی ۱۰۰ نسخه از بازی برای آنها فرستاده شد، اما این اشتباه خوبی بود، چرا که ۹۰ نسخه از بازی در همان محل همایش به فروش رسید! البته این گیک‌ها همه این سود را به سازمانی به نام HOPE اهدا خواهد شد، این سازمان برای بیمارستان‌های اطفال، گیم می‌فرستد. این دو پزشک قبلا در مقاله‌ا‌ی اثربخشی بازی را روی کودکان بستری در بیمارستان برای افزایش اعتماد به نفس و جلوگیری از انزوای بیماران، نشان داده بودند.

 
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 5001 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 176,356,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: