Loading...

شکل‌های مختلف میهن‌پرستی آنلاین

 امروز در یاهو نیوز خبر جالبی خواندم. نخست با هم این خبر را می‌خوانیم، سپس می‌رسیم به موضوع تیتر این پست:

یک دانشجوی ۲۳ ساله دانشگاه مینِسوتا به نام «کایریل نگودا»، روزی پشت کامپیوتر نشسته بود. او که دلش برای زادگاهش -شهر Shakhtinsk در قزاقستان- تنگ شده بود، تصمیم گرفت که با «نقشه گوگل»، سفری مجازی به این شهر انجام بدهد، اما در کمال شگفتی فهمید که هیچ نشانی از نام زادگاهش روی نقشه گوگل نیست و اصلا اطلاعات بسیار کمی در مورد کل قزاقستان که نهمین کشور بزرگ دنیاست، روی نقشه گوگل وجود دارد.

او که یک دانشجوی گرافیک وارد به مسائل فناوری بود، نمی‌توانست تحمل کند که چراغ خانه سابق‌اش، همچنان در دنیای مجازی خاموش باشد، بنابراین تصمیم گرفت تا جایی که می‌تواند، نقشه کشورش را تکمیل کند.

او با استفاده از سرویس نقشه‌ساز گوگل یا Google Map Maker، اطلاعات مربوط به شهرها و روستاها و جاده‌ها و اماکن مهم را وارد نقشه کرد. او برای این کار از نقشه‌های کاغذی که همراه داشت استفاده کرد. او تا به حال پانصد ساعت روی پروژه‌اش وقت گذاشته است.

میهن‌پرستی آنلاین می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد، می‌تواند به شکل کاری باشد که «نگودا»ی قراقستانی کرد یا می‌تواند به صورت رأی‌های تکراری و پرشور به ورزشکاران در وب‌سایت‌های فرنگی یا امضای پتشین‌های میهن‌پرستانه با رگ‌های گردن برجسته باشد، می‌تواند به صورت تلاش‌های کم سر و صدا در ویکی‌های فارسی و انگلیسی هم باشد.

قضاوت در مورد خوب، زشت یا بد بودن این فعالیت‌ها با شما.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,049,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: