Loading...

یابندگان کوتاهترین پل در آمد مجازی

دنیای مجازی اینترنت دارای روش های  بی شمار و غیر قابل انکار برای کسب در آمد های قابل توجه است. تنها کافی است ایده ی خاص و محبوبی داشته باشید تا بتوانید از این ابزار ارزشمند استفاده کرده و با هزینه های جزئی و در برخی موارد بدون پرداخت هزینه به درآمد مالی مناسبی برسید. در این نوشته با 10 نفر از افرادی آشنا می شویم که توانسته اند از فرصت های مجازی موجود  استفاده نموده و در کمترین زمان به در آمد های میلیون دلاری  برسند.

 

Alex Tew

سن  شروع کار : 21 سال

مدت زمان میلیونر شدن : 5 ماه

وب سایت : صفحه ی میلیونر

وب سایتی با Million Dollar Homepage ، در سال 2005 توسط Alex Tew، دانشجوی ویلت شیر در انگلستان، شروع بکار کرد و هدف راه اندازی آن کسب در آمد برای تامین شهریه دانشگاه بود. صفحه اصلی سایت شامل یک میلیون پیکسل در رزولشن 1000 در 1000 است و لینک های تصویری آن که بصورت بلوک های پیکسلی هستند هر کدام به مبلغ یک دلار به فروش رفته اند. هدف وب سایت فروش کلیه ی پیکسل های موجود در تصویر بود. در ژانویه سال 2006 ، هزار پیکسل باقیمانده در سایت eBay به مزایده گذاشته شد. در یازدهم ژانویه این حراج با 38100 دلار به مبلغ نهایی 1037100 دلار رسید.

به لحاظ آنکه پیکسل های تصویر برای مشاهده خیلی کوچک بودند، در بلوک های 100 تایی به فروش رسیدند. اولین خرید را یک سایت موسیقی آنلاین، تنها سه روز پس از راه اندازی سایت ، انجام داد و آن یک بلوک 20 در 20 بود. پس از دو هفته دوستان و آشنایان آلکس تعداد 4700 پیکسل را خریداری کردند. پس از آنکه در آمد سایت به 1000 دلار رسید توسط بی بی سی و سایت فناوری The Register ، معرفی شد. در انتهای ماه اول در آمد سایت به 250000 دلار رسیده و در وب سایت Alexa رنکینگ 3 را در Movers and Shakers ( بعد از بریتنی اسپیرز و Photo District News  ) بدست آورد.  در 6 اکتبر Tew اعلام کرد که تعداد بازدید سایت به 65000 رسیده و دارای 1465 لینک در سایت Digg است. چند روز بعد میزان بازدید به 100000 رسید و در 26 اکتبر ( دو ماه پس از راه اندازی ) بیش از 500900 پیکسل آن به 1400 نفر فروخته شده بود. درسال جدید Tew اعلام کرد میزان بازدید سایت در هر ساعت به 25000 رسیده و در Alexa دارای رنکینگ 127 است و 999000 پیکسل به فروش رفته اند. 1000 پیکسل باقیمانده برای مزایده به eBay رفت و فروش نهایی تنها 10 روز به طول انجامید.

Matt Mullenweg

سن شروع کار : 22 سال

مدت زمان میلیونر شدن : 8 ماه

وب سایت : Automattic.com

Matt Mullenweg ،

در سال 1984 در هوستون زاده شد و در سانفرانسیسکو زندگی کرد. او موسس و توسعه دهنده ی سیستم بلاگینگ معروف Wordpress است. در اواخر سال 2005 ، شرکت تجاری Automattic را در کنار پروژه های Wordpress و Akismet  تاسیس کرد. در سال 2003 با همکاری اریک مایر و تانتک سلیک گروه Global Multimedia Protocols را تشکیل داده و در اکتبر سال 2004  در CNET استخدام شد، دانشگاه را رها کرد و از هوستون به سانفرانسیسکو رفت. مت و تیم Wordpress در فوریه 2005 نسخه ی 1.5 آنرا ارائه نمودند که بیش از 900000 بار دانلود شد.

یکسال بعد در اکتبر 2005 ، از CNET بیرون رفت  تا بروی Wordpress تمرکز نماید. در آن زمان اکثر وقت خود را در توسعه نرم افزار های متن باز صرف کرد و پروژه هایی را اجرا نموده و کنفرانس هایی ارائه داد.در نوامبر همان سال Wordpress.com بصورت همگانی در آمد. در سال 2008 در بیزینس ویک به عنوان یکی از 25 فرد موثر وب شناخته شد.

Suleman Ali

سن شروع کار : 26 سال

مدت زمان میلیونر شدن : 9 ماه

وب سایت : Esgut.com

علی سلیمان  کارمند شرکت مایکروسافت بود و در پروژه ی ویندوز سرور نسخه ی خانگی نیز همکاری داشت که در سن 26 سالگی مایکروسافت را رها نموده و شرکت Esgut را راه اندازی کرد. Esgut یک مجموعه از نرم افزارهای  فیس بوک همانند Superlatives و Entourage را ارائه نمود و وب سایت آن به یکی از محبوبترین ها در این زمینه تبدیل شد. او اولین کسی است که مبحث پلت فرم را برای شبکه های اجتماعی بوجود آورد و زمانی که این موضوع در شبکه های اجتماعی رونق پیدا کرد، میزان بازدید از آن سایت ها به نحو قابل توجهی بالا رفت. علی سلیمان در آپریل سال 2008 شرکت Esgut را به فروش رساند و و در اولین سال فعالیت خود در خارج از مایکروسافت یک میلیون در آمد کسب کرد.

بعد ها شبکه های اجتماعی دیگر نیز همچون MySpace، Friendster و Hi5 نیز به اهمیت آینده ی چنین فرصتی پی بردند و  بخش توسعه پلت فرم خود را راه اندازی کردند .

Rob Benwell

سن شروع کار : 22 سال

مدت زمان میلیونر شدن : 12 ماه

وب سایت : Blogging to the Bank

راب بنول فردی است که پس از کناره گیری از دانشگاه فعالیت تجاری خود را با سرمایه 100 دلاری آغاز کرد. BloggingtotheBank.com  توسط راب بنول و  در سال 2006 راه اندازی شد و تکنیکی که با آن با ایجاد بلاگ در آمد بدست می آمد را با دیگران به اشتراک گذاشت. روش کسب در آمد بصورت مرحله به مرحله با عنوان Blogging to the Bank توضیح داده شده است و راب اعلام می کند که توسط این روش در 6 ماه 100000 دلار و در یکسال 1 میلیون دلار بدست آورده است. به زعم موسس این وب سایت برای کسب در آمد از این طریق نیازی به یک وب سایت و یا وبلاگ اختصاصی ندارید، نیازی نیست از لحاظ فنی اطلاعات بالایی داشته باشید، نیازی به فعالیت های طولانی در وب نیست، و … . برای آشنایی بیشتر با روش راب می توانید به وب سایت BloggingtotheBank.com رفته و ویدئوی مربوط را مشاهده کنید.

Anshul Samar

سن شروع کار : 13 سال

مدت زمان میلیونر شدن : 1 سال

وب سایت : Elementeo.com

زمانی که سمر در میانه ی تحصیلات دانش آموزی بود یک بازی ساخت که توسط آن به بازیکن اصول شیمی آموزش داده می شد. نام این بازی Elementeo است و توسط کارت های خاصی طراحی شده است. بازی به مبلغ 29.95 دلار در سایت آمازون بفروش می رسد.  از کودکان گرفته تا دارندگان مدارک بالای شیمی به این بازی علاقه نشان دادند و موجب گسترش آن شدند به طوری که سمر توانست در مدت یکسال یعنی زمانی که تنها 14 سال داشت به یک میلیون دلار در آمد برسد. بعد ها نسخه های مختلف بازی برای سنین مختلف نیز  تولید شده و انتشار یافتند.

James Murray Wells

سن شروع کار : 22 سال

مدت زمان میلیونر شدن : 1 سال

وب سایت : Glassesdirect.co.uk

جیمز موری، موسس و مالک شرکت Prescription Eyewear Limited است که کار تجاری خود را در حین تحصیل در دانشگاه آغاز کرد. در حین امتحانات دانشگاه به این نتیجه رسید که به عینک طبی  نیاز دارد. زمانی که از قیمت عینک ها مطلع شد با بررسی موضوع و مشورت با یک فرد فنی در این زمینه متوجه شد که یک عینک 150 پوندی برای تولید کننده تنها 7 پوند هزینه بر می دارد. با توجه به این موضوع وب سایتی را راه اندازی کرد که توسط آن واسطه های فروش عینک را برداشته و بطور مستفیم و با قیمت مناسب  آن ها را به خریدار برساند.

شروع کار تجارتش را با دریافت وام دانشجویی آغاز کرد و در سال اول کاری توسط وب سایت 22000 عدد عینک طبی به فروش رساند. در سال 2009 تعداد کارمندان شرکتش به 70 عدد رسیده و در هر دقیقه بطور متوسط سه عدد فروش عینک داشت. در سال 2010 نیز با راه اندازی وب سایت hearingdirect.com تجارت خود را گسترش داده و با همان روش قبلی شروع به فروش سمعک نمود.

Anand Lal Shimpi

سن شروع کار : 17 سال

مدت زمان میلیونر شدن : 1 سال

وب سایت : Anandtech.com

شیمپی در سال 1982 متولد شد و دارای پدر و مادر هندی و ایرانی است. وب سایت AnandTech  را در سال 1997 راه اندازی کرد که هدف اصلی آن نقد و بررسی سخت افزارهای روز  بود. به لحاظ بازدید های بیشمار،  سایت از گرفتن بنر های تبلیغاتی ، در طول یکسال 1.5 میلیون دلار در آمد کسب کرد. میزان بازدید سایت در ماه بیش از 500 میلیون بوده و همین موضوع شرکت های بسیاری را ترغیب به ارائه تبلیغ می کند.

Ephren Taylor II

سن شروع کار : 17 سال

مدت زمان میلیونر شدن : 1 سال

وب سایت : Ephren.com

تیلور در 17 جولای 1982 در می سی سی پی متولد شد. زمانی که در مدرسه تحصیل می کرد برنامه نویسی را فرا گرفت و اولین تجارت خود را در سن 12 سالگی آغاز کرد. در آن زمان شروع به تولید بازی های سه بعدی ساده می نمود و آن ها را به مبلغ 10 دلار به دوستان و همکلاسی هایش می فروخت.

در 17 سالگی وب سایتی را جهت کاریابی دانش آموزان و دانشجویان جوان راه اندازی کرد . پس از راه اندازی سایت میزان بازدید ها به 30000 رسید و تیلور مجبور شد معلم تاریخ خود را برای همکاری استخدام کند! اوبا راه اندازی این وب سایت  در سن 17 سالگی به یک میلیون دلار در آمد رسید.

Steve Chen and Chad Hurley

سن شروع کار : چن  28 سال و هارلی 30 سال

مدت زمان میلیونر شدن : 1 سال و هشت ماه

وب سایت : Youtube.com

Youtube یک وب سایت اشتراک ویدئو است که در فوریه 2005 توسط کارمندان فبلی Paypal چن و هارلی راه اندازی شد. ایده ی وب سایت زمانی به ذهن آن ها رسید که هارلی قصد داشت ویدئو های مهمانی ها یش را برای دوستان خود ایمیل کند و سیستم ایمیل به لحاظ حجم بالا  این امکان را  به او نمی داد.

در ماه اکتبر 2006 یوتیوب به مبلغ 1.65 میلیون میلیارد دلار توسط شرکت گوگل خریداری شد .

Michael Furdyk

سن شروع کار : 16 سال

مدت زمان میلیونر شدن : 2 سال

وب سایت : Furdyk.com

 

 

مایکل فوردیک اولین شرکت خود را با عنوان MyDesktop در سال 1999 به فروش رساند که منجر شد او به یک میلیونر تبدیل شود. MyDesktop.com یک سرویس خدمات  کامپیوتری بود که در سال 1997 راه اندازی شده و دو سال بعد  توسط Internet.com به مبلغ یک میلیون دلار خریداری گردید.

مایکل بعد ها در پروژه ی BuyBuddy.com که یک وب سایت مقایسه قیمت خرید محصولات بود،  همکاری داشت و ارزش آن به 4.5 میلیون دلار رسید.

منابع :

joshroa.com

wikipedia

cnet.com

businessweek.com
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 198,242,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: