Loading...

اگر شبکه‌های وای فای قابل رویت بودند

یک شهر مدرن و امروزی معمولا با صدها شبکه غیر قابل رویت با قدرت و محدوده سیگنال مختلف پر شده است. سه محقق اسکاندیناویایی اما تصمیم گرفتند که این شبکه‌های نامریی را برای ما مریی کنند.

البته برخلاف آن‌چیزی که از تصویر بالا استنباط می‌شود، دستگاهی که آنها را به هدفشان نیل داد، فنس نبوده بلکه یک تکه چوب است که بر روی آن روشنایی‌های چشمک‌زن وجود دارد؛ وسیله‌ای که توسط آن قدرت سیگنال شبکه‌ی وای فای سنجیده می‌شود.

این تکه چوب ۴ متر بلندا دارد و ۸۰ ال‌ای‌دی بر رویش قرار گرفته است. برای اینکه این محققان مانند تصویر اول، افکت زیبایی را از شبکه‌های وای فای بسازند، برای چندین هفته دستگاه را حرکت داده و عکس‌برداری کردند. این کارها در دسامبر گذشته در اسلو، پایتخت نروژ، انجام گرفت.

هم در تصاویر بالا و هم در ویدیوی مربوط به این پروژه که نمایی از این شبکه‌ها را نشان می‌دهد، به زیبایی ارتباط بین شبکه‌ی وای فای با محیط فیزیکی را مشاهده می‌کنیم، و اینکه چگونه قدرت سیگنال در خانه‌های شخصی که محیطی خصوصی هستند با ادرات و بانک‌ها متفاوت‌اند. علاوه بر این، این تصاویر فوق‌العاده به ما اثبات می‌کند که این شبکه‌ها تقریبا همه‌جا وجود دارند.

- از walyou
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 194,280,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: