Loading...

مدیریت جدید افزونه‌ها در نسخه بعدی فایرفاکس

یکی از مواردی که در نسخه بعدی فایرفاکس دچار تغییرات اساسی خواهد شد ظاهر و پوسته این نرم افزار خواهد بود. مدتی قبل از طراحی اولیه رابط کاربری جدید این برنامه خبر دادیم و حالا پس از سکوتی طولانی تیم فایرفاکس خبر از تغییرات جدید دیگری در این مرورگر اینترنتی می‌دهد.
به گزارش Mozilla links قسمت مدیریت افزونه‌ها در نسخه بعد به کلی تغییر خواهد نمود و دیگر از آن پنجره کوچک اثری نیست. طراحی اولیه ای قسمت که در تصویر زیر آن را مشاهده می‌کنید بصورت یک زبانه (مانند یک صفحه وب معمولی) باز خواهد شد و بخش‌ها و امکاناتی مانند زبان‌ها، پوسته‌ها، موتورهای جستجوی نصب شده و موارد دیگر از طریق یک نوارکناری عمودی قابل دسترسی است.همچنین قسمت دریافت افزونه‌های جدید از سایت موزیلا برای سهولت استفاده و افزایش کارایی در قسمت افزونه‌ها ادغام شده‌است.

سعی بر این بوده تا دسترسی و استفاده از قسمت مدیریت افزونه‌ها تا حد امکان ساده باشد. به همین منظور از نسخه آینده با نوشتن عبارت about:addons در نوار آدرس و فشردن کلید اینتر مستقیما به این زبانه برده‌ خواهید شد.
از دیگر پروژه‌های موزیلا برای نسخه چهارم فایرفاکس می‌توان به گسترش جت‌پک‌ (افزونه‌های سبک) و پرسوناس (پوسته‌های سبک) اشاره کرد که پیش از این در این وبلاگ به طور مفصل به آنها پرداختیم. امکانات دیگری مانند به روز شدن افزونه‌ها بصورت خودکار (و بدون اطلاع کاربر که البته بصورت اختیاری خواهد بود) و موارد ریز و درشت دیگر باعث می‌شود تا Firefox 4 را قدمی رو به جلو نسبت به نسخه سوم و فعلی فایرفاکس بدانیم.

نگارش بسیار اولیه (PreAlpha) از فایرفاکس ۴ را می‌توانید از این آدرس دریافت کنید. توجه داشته باشد این نسخه با خطاها و اشکالات زیادی همراه است و ممکن است حفره‌های امنیتی موجود در آن امنیت اطلاعات شما را به خطر بیندازد.
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 188,779,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: