Loading...

مرور ۱۰ میلیارد سایت در یک ماه , این اپرای کوچک است !

برای اولین بار در طول چند سالی که Opera mini مهمان بسیاری از موبایل ها در سرتاسر دنیا بوده به رقم اعجاب انگیز یک میلیارد مرور در تنها یک ماه رسیده است .

برای یکی دونفری که شاید نداند opera mini چیست : یک مرورگر اینترنت مخصوص موبایل ها  که از فناوری J2ME برای اجرا شدن بهره میبرد و برای نمایش صفحات اینترنتی از روش Server Side Compression استفاده میکند , به این معنا که اول سایت درخواستی شما را به سرور خود منتقل میکند و بعد با فشرده سازی اطلاعات آن را برای شما میفرستد که باعث کم حجم شدن اطلاعات شده و در بعضی از موارد برای ما ایرانی ها شانس عبور از سد مخابرات را میدهد !

این مرورگر تقریبا نزدیکترین شبیه ساز اینترنت دسکتاپی بر روی موبایل است و  سریعترین مرورگر موبایلی  که هنوز بسیاری از بزرگان این وادی به این سرعت بارگذاری نرسیده اند.

Opera هر ماه گزارشی را با نام ” State of mobile web ” منتشر میکند که رکوردها , میزان کاربران , حجم اطلاعات مبادله شده و … را در خود میگنجاند , این ماه این گزارش رنگ و بوی خاصی داشت , ۱۰ میلیارد سایت از طریق این مرورگر به نمایش گذاشته شده آن هم تنها در طول یک ماه ! رقمی دست نیافتنی و غرور آفرین برای تیم Opera mini …

این گزارش همچنین شامل اطلاعات جالب زیر هم میشود :

  • در این ماه ۲۶/۵ میلیون نفر از این مرورگر استفاده کرده اند که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته ۱۴۳ درصد افزایش داشته است .
  • ۱۰/۴ میلیارد سایت بارگذاری شده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۲۲۴ درصد افزایش داشته است .
  • بیشترین استفاده از این مرورگر در گوشی ۶۳۰۰ Nokia بوده است , تعداد این گوشی های نوکیا آنقدر هست که اگر بصورت قائم آنها را روی هم بچینید می توان برجی را تصور کرد که به ایستگاه فضایی بین المللی برسد و برگردد … البته ۴ برابر هم طولانی تر !!

منبع : Opera
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8746 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 198,442,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: