Loading...

نقاشیهای تغییر شکل یافته

امروزه با نقاشی های تغییر شکل یافته (Anamorphic Images) بیشماری برخورد می کنیم که هنرمندان بسیاری به آن می پردازند. یکی از انواع رایج آن همان نقاشیهای سه بعدی خیابانی است که بسیار جذاب و دیدنی هستند.

3D Anamorphic Street Paintings

نقاشیهای تغییر شکل یافته در حقیقت نقاشیهایی هستند که می بایست آنها را در زاویه ای خاص یا به وسیله مجتمع کننده هایی چون آینه مشاهده کرد.

نقاشی سفیر (The Ambassadors) اثر هانس هولباین (Hans Holbein) که در سال ۱۵۳۳ کشیده شده است یکی از پر آوازه ترین این آثار است. اگر به بخش پایینی نقاشی دقت کنید، متوجه خواهید شد که گویا قسمتی از نقاشی به هم پیچیده شده است.زمانی که این نقاشی در گالری ملی شهر لندن قرار گرفت نیز در ابتدا کسی متوجه نشد که این پیچیدگی در عکس چه معنایی دارد. اما اگر به نقاشی از سمت راست نگاه کنید، یک جمجمه که در آن زمان سمبل فناپذیری انسان بوده است دیده می شود.

 

Ambassadors

skull

پرتال آفتاب در بخشی از مقاله “سمبل اسکلت ” به این نقاشی اشاره می کند و می نویسد:

جمجمه فنا پذیری انسان و محدوده دانش بشر را نمایان می سازد . یک استعاره برای درک ای از خدا. دید گاه انسان و دانش به طور الزام آوری با زمان و مکان محدود شده اند ، هنگامی که خدا می تواند ببیند و تمام چیز ها را در همه زمان ها بداند . در نقاشی ” هانس هولباین ” با عنوان “سفرا” اسکلت تغیر شکل یافته می تواند با تمایز میان خرد سرگردان و نگاه عقلانی به عنوان مکان های متفاوت دانش بشری مربوط باشد. ترکیب ایستا ، متوازن ، و آرام با یک شکل خاکستری که به صورت چند وجهی از کف بلند شده است ، خدشه دار می شود. هنگامی که از زاویه درست دیده شود ،شکل یک اسکلت دیده می شود و بازگو کننده علاقه هولباین به سمبل ها و نقاط دید متفاوت است. این نقاشی مورد علاقه هولنباین بوده زیرا این یکی را با نام کامل خودش امضا کرده است.

گروهی از هنرمندان علاقه مند به این هنر در دوازدهم و سیزدهم دسامبر دور هم جمع شدند و به مسائل تکنیکی این هنر پرداخته اند، خبر مربوط به آن و مجموعه ای از این آثار را می توانید در NewScientist مشاهده کنید.

p2_2

 

 

 

ledge
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 181,847,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نام کاربری:
کلمه عبور: