Loading...

محبوب‌ترین نرم‌افزارهای مدیریت ایمیل

آیا تا به حال به این فکر افتاده‌اید که محبوبترین نرم‌افزارهای مدیریت ایمیل کدام‌ها هستند؟ سایت CampaignMonitor که در زمینه گسترش تجارت با استفاده از ایمیل فعالیت می‌کند، سرویسی مشابه با سرویس ارائه شده توسط Google Analytic را بر روی ایمیل‌ها به کاربران ارائه می‌دهد، به این معنا که یک شرکت با خرید این سرویس می‌تواند خوانده شدن و یا خوانده نشدن ایمیل فرستاده شده برای یکی از مشتریان خود را زیر نظر بگیرد، اطلاعات دیگری از جمله مکان جغرافیایی و نرم‌افزار مورد استفاده نیز در میان آمارهای ارائه شده در این سایت قرار داده شده است.

چند روز پیش این سایت با جمع‌آوری آمار استفاده کاربران از نرم‌افزارهای متفاوت مدیریت ایمیل آمار جالبی را در اختیار کاربران اینترنت قرار داده است که در زیر به آن اشاره می‌کنیم:

Most Popular Email Client Pie Chart

همانطور که در نمودار فوق مشاهده می‌کنید، محبوب‌ترین نرم‌افزار مدیریت ایمیل در میان کاربران سری نرم‌افزارهای Outlook است که با تصاحب ۳۲.۰۸٪ از کل نرم‌افزارها در صدر این لیست قرار گرفته است، در رتبه دوم یاهو قرار دارد، رتبه سوم از آن Hotmail است و در ادامه مشاهده می‌کنید که جیمیل در رتبه ششم قرار گرفته است. لازم به ذکر است که این آمار با بررسی ۳۰۰ میلیون کاربر بدست آمده است، وجود چنین جامعه آماری وسیعی می‌تواند آمار بسیار دقیقی را برای ما فراهم کند، ولی نکته دیگری نیز در مورد روش مورد استفاده این سایت برای بررسی نوع نرم‌افزار وجود دارد که بیان آن خالی از لطف نیست، این سرویس در صورتی می‌تواند نوع نرم‌افزار را تشخیص دهد که کسی که ایمیل را می‌خواند اجازه نمایش عکس‌های موجود در ایمیل را بدهد، زیرا این سایت بر روی هر ایمیل عکسی قرار می‌دهد و با بارگذاری آن عکس نوع نرم‌افزار را تعیین می‌کند، بنابراین اگر نرم‌افزاری اجازه نمایش عکس را به صورت پیش‌فرض ندهد (مانند Gmail) تا زمانی که اجازه نمایش عکس داده نشود آماری برای سایت ارسال نمی‌شود. البته این موضوع نمی‌تواند خدشه‌ای در آمار ارائه شده توسط این سایت ایجاد کند زیرا که در حال حاضر بیشتر نرم‌افزارهای موجود بطور پیش‌فرض اجازه نمایش تصاویر را نمی‌دهند.

Email Client Trand

نمودار فوق نیز روند رشد و یا نزول این آمار را در مدت ۶ ماه نشان می‌دهد و درانتهای نمودار نیز می‌توانید آمار ۵ نرم‌افزار برتر را در ماه ژوئن مشاهده کنید. همانطور که مشاهده می‌کنید فاصله Hotmail و Yahoo! Mail بسیار کم است، البته باید مقدار زیادی از آمار استفاده از Outlook را به Hotmail بدهیم، زیرا اکثر کاربران Hotmail برای مدیریت ایمیل‌های خود به صورت آفلاین از نرم‌افزار Outlook استفاده می‌کنند و در این مورد نیز شاید انتقاد شدیدی نسبت به مایکروسافت وارد باشد و آن هم قرار دادن نرم‌افزار Outlook Express به صورت پیشفرض روی ویندوز است.

شاید جایگاه دوم یاهو در این لیست اندکی عجیب برسد، به این دلیل که اکثر ما می‌دانیم که نرم‌افزار مدیریت ایمیل یاهو امکانات مناسبی را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد، پس دلیل قرار گرفتن یاهو در رتبه دوم چیست؟ اگر سعی کرده باشید تا با استفاده از سرویس POP3 (یعنی همان سرویسی که بیشتر سرویس‌های ارائه دهنده ایمیل برای دسترسی نرم‌افزارهای مدیریت ایمیل به ایمیل کاربران از آن استفاده می‌کنند) به ایمیل‌های خود دسترسی پیدا کنید متوجه این موضوع خواهید شد که دسترسی به ایمیل‌های یاهو از این طریق امکان پذیر نیست! یاهو در تمام مدتی که به کاربران خود سرویس ایمیل ارائه داده است این سرویس را به طور رایگان در اختیار آن‌ها قرار نداده است و این در حالی است که تمام سرویس‌های مشابه این امکان را به رایگان در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. همانطور که ذکر شد دسترسی به ایمیل‌ها توسط نرم‌افزار مدیریت ایمیل توسط این سرویس انجام می‌شود و در صورتی که سرویسی مانند یاهو از این سرویس پشتیبانی نکند کاربران نمی‌توانند ایمیل‌های خود را با استفاده از نرم‌افزار دیگری مدیریت کنند؛ و این دلیل آمار بالای یاهو در میان دیگر نرم‌افزارها است.

نکته جالب دیگر مکان جیمیل است، البته بر خلاف یاهو که سرویس POP3 را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهد، گوگل این سرویس را به رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد و علاوه بر این سرویس، سرویس دیگری موسوم به IMAP را نیز در اختیار کاربران خود قرارمی‌دهد که امکان دسترسی کاربران به ایمیل خود از طریق تلفن‌های همراه را نیز فراهم می‌کند به همین دلیل بسیاری از دسترسی‌ها به جیمیل می‌تواند از طریق نرم‌افزارهای دیگر انجام شود.

در آخر این نکته را یادآوری می‌کنیم که این آمار نشاندهنده میزان استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت دانلود است نه محبوبیت و یا میزان استفاده از سرویس‌های ارائه دهنده ایمیل.

منابع:

 

 لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

از مجموع 96,939 مطلب نوشته شده توسط 1033 نویسنده در 96 وب سایت و وبلاگ آی تی فارسی زبان، تاکنون 9,012 مقاله دست چین و در نشریه خوارزمی منتشر شده اند. در حال حاضر 8748 مقاله دریافت شده در انتظار نشر قرار دارند. تا امروز بیش از 182,093,000 بار این مقالات خوانده شده اند.

لوازم جانبی موبایل،کامپیوتر و لپتاپ با ارزانترین قیمت

https://www.behiranpc.com

نشریه خوارزمی آگهی می پذیرد.

https://kharazmi.org

لوازم جانبی موبایل با قیمتهای غیر قابل رقابت

https://drjanebi.com

نام کاربری:
کلمه عبور: